Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Le égett erősitőbe honnan...

DJW4RP3D kérdése:

Le égett erősitőbe honnan tudok tranzisztort szerezni?

Figyelt kérdés
Az erősitő egy Onkyo ha-2700 1980 évjárat. Le égett,szétszedtem és a bordánál a tranzisztorok lábai megvannak égve. Akitől hoztam azt mondta füstölt is. Ami t néztem 2 db fekete D1029k tranyó van illetve 2 db zöld B813k van benne. Honna tudnék szerezni ilyet vagy olyat ami jó bele?

2018. júl. 17. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt ne erőltesd, mármint hogy te javítod! Attól hogy egy (vagy több) tranzisztor elfüstölt, még nem jelenti azt hogy az a hiba! A tömeges pusztulásuk pontosan arra utal, hogy egyéb (általában kondizárlat) következménye!
2018. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

lomex.hu

elektrokontha.hu

....

2018. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Erősítőjavítás nem így működik, ilyen hozzáállásból szokott következni, hogy amit beraksz, majd az is elpukkan.

Eleve ott kezdődik, hogy "leégett" egy szó.

2018. júl. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Van műszerem is és egy kis műszaki érzékem is. Ezen szeretnék gyakorolni. :) Hátha! Az sem baj ha nem lessz jó tanulópénz!!! Mit gondoltok hogy álljak hozzá? Köszi a tippeket? Ti hogy állnátok hozzá?
2018. júl. 19. 07:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az ohmok miatt ment tönkre. Ilyen házimozi hangszorok voltak rá kötve párhuzamosan 4 ohmosak 5db meg egy 3 ohmos sub. 2 órát bírta. Legalább is azt mondta akitől hoztam.
2018. júl. 19. 07:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként bedugott állapotban semmit sem csinál. Szerintem a trafó sem megy. Raktama tetejére egy csav.húzót semmi bugás rezgése sincs.
2018. júl. 19. 07:45
 7/12 anonim ***** válasza:

"Van műszerem is és egy kis műszaki érzékem is."

Kontra:

"Szerintem a trafó sem megy."


Most "megy", vagy sem?!


Te először inkább tanulj még kicsit, és hozd magad tisztába az alapfogalmakkal. Egy ilyen "szerintem"-ből a villamosság keretein belül kórház, vagy temető lesz!

2018. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 vagyok:

Nem találgatunk, nem feltételezünk! Mérünk, megállapítunk!

2018. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az még rendben van, hogy tanulni szeretne valaki, csak aki már átesett ezeken a dolgokon és valahol az elején kezdte (egyszerű áramkör, Ohm törvény, tranzisztorok működése, áramkörök építése, működések kitapasztalása stb.), annak talán fura, hogy más viszont a közepébe akar belevágni, kicsit favágó módon, hogy nem ismeri az alapokat sem.

Mintha egy orvos úgy akarna gyógyítani, hogy ellógta tanulmányokat és különösebben fogalma sincs semmiről.

2018. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ti is csak kötekedni tudtok. . Ahelyett hogy segítenétek mert ez az oldal arról szól,inkább osztjatok a masikat. Mondtam,hogy kezdő vagyok,ezen akarok gyakorolni. A trafó egyébként nem kap áramot valami oknál fogva.
2018. júl. 19. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!