Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Le égett erősitőbe honnan...

DJW4RP3D kérdése:

Le égett erősitőbe honnan tudok tranzisztort szerezni?

Figyelt kérdés
Az erősitő egy Onkyo ha-2700 1980 évjárat. Le égett,szétszedtem és a bordánál a tranzisztorok lábai megvannak égve. Akitől hoztam azt mondta füstölt is. Ami t néztem 2 db fekete D1029k tranyó van illetve 2 db zöld B813k van benne. Honna tudnék szerezni ilyet vagy olyat ami jó bele?

2018. júl. 17. 19:20
1 2
 11/12 Zzzoli ***** válasza:
Ha az áramköri elemeket ismered, típusaikat, működési elvükkel együtt, meg tudod határozni egy tranzisztornál vagy diódánál, kondenzátornál, ellenállásnál hogy jó vagy nem jó, tudod kezelni a multimétert, tudsz kapcsolási rajzon eligazodni, akkor bele kezdhetsz!
2018. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"A trafó egyébként nem kap áramot valami oknál fogva."


Hogyhogy, manapság már a multiméterek sem olyanok, mint régen? Régen elég könnyen megmondták a megfejtést, ilyen nagyon egyszerű esetekben legalábbis.

2018. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!