PS4 Slimet vagy XBOX ONE S konzolt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még sosem volt semmilyen konzolom, így szeretnék segítséget kérni a vásárláshoz. Olvasgattam a témáról sokat az elmúlt hetekben, vannak szempontjaim, de még mindig nem tudok dönteni. A szempontjaim, ami alapján döntetni szeretnék:


Ami fontos:

-Ár (5 ezer forint különbség még nem lényeg, de 10-20 ezer már igen). Az egyik legfontosabb szempont.

-Mivel most költözök, így nem tudom milyen lesz ott a net ahova megyek, szóval ne igényeljen internet elérést. Offline használnám (egyelőre biztosan).

-Ne kelljen mindenféle extrákra költeni miután megvettem azért, hogy játszhassak.

-Tartós és strapabíró legyen. Tehát ne legyen az, hogy hamar tönkremegy, szervizelni kell és így még többet rákölteni stb.

-Ne kelljen internet a beüzemeléséhez és a használatához (vagy ezt nem lehet megkerülni?)


Ami nem fontos:

-Exkluzív játékok. Amiken játszani akarok, úgyis megjelenik mindkettőre.

-Barátaimnak milyen van. Baráti társaságom egyik fele xboxos másik ps-es.

-Látvány, felbontás stb. Ilyen különbségeket úgysem veszek észre, ez teljesen mindegy.

-Mindkét kontrollert ugyanolyan szinten kezelem. Bénán (egyelőre).

-Nagy memória nem kell. Úgyis max 3-4 játékra van szükségem.

-Hardver. Nem érdekelnek az olyasmi technikai részletek, mint proci meg egyebek. Pont ezért van elegem a PC-ből.


Köszönöm előre is a segítségeteket.



2018. júl. 20. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyjából egy árban mozognak (mindkettőnél vannak akciók,speciális kiadások stb). Szóval ár alapján nem fogsz dűlőre jutni.

Mindkettőhöz jó lenne a net a frissítések,ingyenes tartalmak stb miatt ,szóval ezzel sem hiszem,hogy előrébb vagy.

Hát az extrák... Eddig a Ps-nek nagy ütőkártyája volt (bár xboxon bővent megérte az előfizetés amikor sokszor 500Ft-ért vehettél játékot és havonta MINIMUM 2-t ingyen kaptál) ,hogy ingyenes volt az online játék,de ez már elveszett a Ps4-nél ,szóval mindkettőnél fizetned kell,ha Online akarsz játszani. Megintcsak nem vagy előrébb.

A tartósság,strapabírás igazából tőled függ ,én 12 évig használtam az első Fat xbox360-at ,amire mindenki panaszkodott ,hogy pár év alatt tönkremegy (a Ps3-akról is hasonló véleménnyel voltak). Mindkét konzolnál az olvasók/lemeztálcák szokták megadni magukat és szoktak baleset folytán letörni (volt ,hogy elfelejtettem,hogy nyitva van és belerugtam véletlenül) ,de mivel én mindig Xbox Live-on vettem a játékokat a lemeztálcám viszonylag keveset volt használva ,sosem volt vele bajom. A beüzemeléshez nemtudom,hogy kell e net,nem emlékszem rá ,hogy kellett e valamihez,nekem volt netem. Tehát nem vagy előrébb. Én Xboxos vagyok ,azt ajánlom. Ahogy észrevettem több és komolyabb kedvezmény van Xboxon mint Ps-en (Ps-es ismerősök mindig panaszkodtak ,hogy kedvezménnyel is drágábbak a játékok mint boltban teljes áron). Szerintem az Xboxos kontroller jobb, logikusabb. Ps-hez (szerintem) óvodásoknak csinálták a kontrollert (Kör,négyzet,X,Háromszög,R1 stb) míg Xboxon logikusan oldották meg (Rb~Right Button,Rt~Right Trigger,Rt-Right Stick stb). Az viszont tény ,hogy sok Xboxos megy át Ps-re mert külső szemlélőként jobbnak véli és sok Ps-es jön át Xboxra ,szintén az előbb leírt okkal.

Remélem valamit tudtam azért segíteni.

2018. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!