Zoligeza kérdése:

Milyen drónt vegyek, ami szeles időben képes videót rögzíteni?

Figyelt kérdés
Vitorlázásaimat szeretném felvenni.Nem szeretnék sokat aldozni rá, mert első drón lesz és féltem a víztől. Másrészt úgy érzem nekem csak az alap funkciók kellenek. Tudjon fel-le szállni, biztonsággal a négy irányba haladni 20-30 km/h sebességgel, követni engem 10-20 m magasan. Erősebb szélben is tudja ezeket nyílt, akadálymentes terepen.

2018. júl. 21. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Minden levegőbe emelkedéshez légtérhasználati engedély kell. Épp tegnap volt erről egy nagy cikk, mert valaki lefoglalta a fél Balatont, emiatt nem repülhetett a magyar bajnok valami légi bemutatón. Ebben meg kell határozni az időt, meg a helyet, a gép típusát, stb Elég macerás dolognak tűnt.
2018. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ja, én is olvastam. Arra az időre amire kiadták neki az engedélyt, ő volt a felelős az egész légtérért, és neki kellett kiadni a további engedélyeket, vagy 50 főre. De feltétel volt, hogy neki kell tartani a reptetőkkel az összeköttetést, meg ő volt a felelős értük. A fószer azt hitte, hogy nagyot kaszál rajtuk, mert ő pénzért képzelte el a továbbhasználatoz.
2018. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Használj simán csak akció kamerát inkább.

Olcsóbb is.

2018. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Simán le lehet szarni a szabályozást, amíg nem csinálsz gondot senkit nem fog zavarni a drón. Egyébként amit kérsz, egy drágább, komolyabb gép tudása már, nem lesz olcsó. Az akciókamera szerintem is jó alternatíva lehet.
2018. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 G3ll3r válasza:
100%
A nem szeretnék sokat áldozni rá - megjegyzéssel nagyjából ezt önmagadnak már azelőtt megválaszoltad, mielőtt ide megírtad volna. Azokat a funkciókat, olyan minőségben, ilyen körülmények közt olyan gép tudja, ami nem fér bele az elképzeléseidbe. Az erősebb szél mit jelent nálad, A komoly drónok sem valók 40 km/h-nál nagyobb széllökésekbe. Ami ezt lekezeli, az eleve egy profi gép. Mármint ezt a 40-et is. Olyan gimballkezeléssel kell rendelkeznie, ami szintén lekorrigálja a széllökésekkel felmerülő brutális imbolygást. Ezt olcsó eszközök nem tudják. Az első olyan gép, ami megközelíti a várakozásaid, a Phantom 4 lenne. Alsó hangon 350 ezer forintról beszélek, kiegészítő plusz holmik nélkül, komoly megelőző tudással egybekötve. És igen, abban a pillanatban, hogy elemelkedsz a földről, akár 10cm-re is, elméletileg (és gyakorlatilag is) eseti légtérhasználati engedélyre, kötelező felelősségbiztosításra és klubtagságra vany szükséged. Az eseti légtérhasználati engedélyt legalább 30 nappal előtte be kell nyújtani és ha már előtted valaki arra a területre, a tiéddel bármilyen módon ütköző paraméterekkel megigényelte és megkapta, akkor te ott semmiképpen nem repülhetsz. Lehet ezt nagy pofával mondani, hogy leszarja valaki addig, amíg ebből nem lesz baj. Mert akkor nagyon csúnyán előveszik. Vízközelben eleve figyelnek erre, egy rakás olyan tényező van, ami miatt eleve nem lehet ilyen helyen repülni. A víz felett eleve máshogy kell komoly gépekkel is repülni, mint száraz terep felett. Ezért nem lehet ezt rózsaszín ködbe tekeredve megugrani. Olcsóbb, ha fizetsz valakinek egy ilyen felvételért. Akinek van mindene hozzá. Mert akármilyen sokba kerül, még így is az lesz a legolcsóbb. Te vagy hamar megunod, vagy összetöröd, elhagyod, elveszik. Már az ára sok. Egy ilyen fizetett felvétel töredéke lenne. Szóval felejtsd el. Főleg ilyen kritériumokkal, amiket írtál. :D. Ezek baromira nem alapfunkciók. Az a baj, hogy sem az alap, sem a többi funkcióval nem vagy tisztában. Az egészet azzal kell kezdeni, hogy utánanézel, de nagyon. Mit, merre, hogyan. De hidd el, ez nem neked való.
2018. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!