Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen villanykapcsolót...

Milyen villanykapcsolót vegyek? Amibe csak be kell dugni avezeteket, vagy amiben csavarral kell rögzíteni?

Figyelt kérdés
Villanykapcsló, aljzat
2018. ápr. 10. 06:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, amelyik szimpatikusabb; mindegyik jó. Én a hagyományos csavaros híve vagyok. (ha rugós csatlakozó mellett döntesz, akkor normális márkát vegyél, ne a neve nincs olcsót.)
2018. ápr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami beledugos az sokkal egyszerubb, praktikusabb. Viszont ha esetleg nem tomor rez vagy aluminium a kabeled a falban, hanem sodrott vezetek, abba nem tudod beledugni. Akkor sem tudod, ha esetleg tul vastag, vagy vekony a kabeled.
2018. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Túl vastag és vékony vezetéket nem is kell belekötni, mert értelmetlen. A sodrott vezetéket pedig érvéghüvelyezni kell szabály szerint és berakható. de sodrottat nem igen használnak befűtéshez
2018. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne értelmetlen? Ha már eleve ott van neki a kábel és túl vékonnyal vagy vastaggal van befűzve, ami valóban hülyeség, akkor azokat fogja bekötni, nem húzza újra.. szerintem.
2018. ápr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A túl vékony vagy vastag egyikbe sem megy bele. És nem lehet velük dolgozni. A vastagot nem tudod begyűrni sem már, illetve behúzni olyan csőbe. A túl vékony pedig már nagyon vékony, és terhelés valamint szerelési sérülés miatt sem érdemes befűzni.

Tehát azt amit befűznek azt be is lehet kötni mindegyikbe. Ha túl vékony vagy vastag, akkor szintén nem. Valamint rá van írva a szerelvényekre, vagy mellékelve a beköthető vezeték keresztmetszetek.

2018. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!