Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfalat (oldalán tekrős...

Hangfalat (oldalán tekrős hangerőszabályzóval) hogy lehetne megcsinálni hogy távirányítóval is tudjam hangositani és halkítani? Milyen motor kell bele ehez és honnan tudnék rendelni?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra is hogy távirányítós autó motorját rárakom a hangszóró tetejére meg egy szíjat a hangerő tekerőjére és úgy de jobb lenne rendesen megcsinálni kivitelezhető valahogy házilag?

2018. aug. 4. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Lol :D
2018. aug. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ma már ez nem ütközik különösebb nehézségbe, Kínából tudsz rendelni motoros potmétermodult távszabályzóval együtt. Csak be kell építeni és kész.

Nekem is van egy Sony rádió-erősítőm, abban is DC-motoros hangerőszabályzó van. Azért gyártottak ilyeneket a Hifi erősítőkbe, mert nem rontja a hangminőséget, mint az elektronikus szabályzók, főleg a régebbi fajták.

Arról ne is beszéljek, amikor még régebben magam készítettem motoros egységet a saját építésű erősítőmbe. De ez csak a belsejében volt elrejtve és csak távszabályozni lehetett, amellett volt egy másik, külső potméter is.

A gyári csigahajtásos megoldásoktól annyiban különbözött, hogy csak egy gumiszíjas áttétel volt. A motoron a kis tárcsa (kazettás magnó motorja) potméteren a nagy tárcsa (lendkerék alkatrésze). Így persze széttekerte a volna a potmétert, de a motorra csak rövid impulzusokat küldtem, így "rángatva" haladt jobbra vagy balra, tökéletes volt egyébként.

Az infra távszabályzást is egyedileg terveztem, egy 555 volt az adóegységben, de ez már külön történet.

Csak az érdekesség kedvéért, hogy ilyen is van.

2018. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Röcsögei Péter ***** válasza:
PT2262, PT2272 pár (vagy arduinóban írsz programot, de 100 kész megoldás van), 433Mhz RF Transmitter Module + Receiver Module, hajtóműves motor, "reduction motor, gearmotor", kis BD-s tranzisztorok, pár ellenállat. Végálláskapcsoló vagy csúszókuplung kell, nehogy széttörjön a poti. Ebay a barátod. A poti talán a legdrágább alkatrész, max 500 Ft. De vehetsz motorpotit 20 ezerért.
2018. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!