Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kell a crt- tvt más...

Newen kérdése:

Hogyan kell a crt- tvt más áramforrásról működtetni?

Figyelt kérdés

mindig is érdekelt a fizika és most a tv története és működése felől érdeklődöm. vettem egy wimshhurst generátort és egy ruhmkorpf tekercset amivel elszórakoztam egy ideig a nagyfeszültséges kísérletekkel. Kipróbáltam a Katódsugárcsövet és ruhmkorpf tekercset jól működött de mikor a crt tv-ből kikötöttem a nagyfeszültséget és a tv-t rákötöttem a ruhmkorpf tekercsre ...hát nem egészen úgy sült el a dolog ahogy vártam..mivel nem ismerem a modern kori tv működését jó lenne tudni, hogyan lehet bekötni a ruhmkorpf tekercset, illetve miért nem mködött a kísérlet.


A kísérletben az andódcsatlakozóra kötöttem a wimshurst generátort (ez a katódsugárcsöves kísérleteknél is igy volt bekötve)

[link]



2018. aug. 5. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs értelme nagyfeszültséget kötni a képcső anódjára, önmagában attól még nem fog működni.

A feszültségforrás negatív ága menne a testre, anód pedig ehhez képest +15...+25 kV potenciálon van, a képcső méretétől függően.

De ettől még mindig sötét lesz, mert a képcsőnek kell fűtés, katód és rácsfeszültségek, horizontális és vertikális eltérítés.

Nem beszélve a többi áramkör tápfeszültségéről.

Egyébként nagy átlagban egy ilyen TV igényel egy sortápfeszültséget (+90-150 V, mérettől függően) valamint szokott lenni egy kisebb tápfesz a segédáramköröknek. Vagy lehet még akármi, sokféle konstrukció van.

2018. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!