Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Túlfeszültségvédő hosszabbítás?

Túlfeszültségvédő hosszabbítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok vettem egy apc túlfeszültségvédő elosztót viszont sajnos túl messze van a konnektorom.. Az lenne a kérdésem, hogy ha egy földelt hosszabbítóba bedugom akkor ugyanúgy véd mintha az aljzatba dugnám be a falba?


Ha nem működik így semmi gond bedugom a másikba és majd kerülgetem a szobában



2018. aug. 15. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy véd.
2018. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy nem ér semmit.
2018. aug. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Amúgy sem ér sokat, de ha földeletlen aljzatba dugod, akkor semmit.

Mivel a "túlfeszt" a védővezető felé vezeti le.

2018. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hosszabbito es a konnektor a falban is foldelt.
2018. aug. 16. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelentős energiatartalom nélküli impulzust megfogja, de hát annyi az előírt dolga is. Legyen például a 8/20-as impulzus 3 KA (szokásos 3. fokozatbeli érték).

Ezek általában védenek fázis-nulla és az üzemi vezetők és a védővezető között is.

Minél hosszabb a védővezetőnek az a szakasza, ami a referencia földtől idáig tart, annál nagyobb a feszültség, ami marad, de átlag körülmények között ez nem sokat jelent, hiszen nem egy fél méteres védővezetőt hosszabbítunk meg három és félre, hanem egy hét méterest 10 méteresre.

2018. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!