Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Árt a tv-nek és a beltéri...

Árt a tv-nek és a beltéri egységnek, ha úgy van kikapcsolva hogy a hosszabbító simán ki van húzva a konektorból?

Figyelt kérdés

A TV egy Panasonic LED tv, a beltéri pedig egy Amiko HD 8260+.


A tv és a beltéri sincs kikapcsolva, hanem menet közben egyszerűen ki van húzva az áramból. (mintha áramszünet lenne)

Amikor a hosszabbítót visszadugjuk az áramba automatikusan bekapcsol a tv és a beltéri is magától, nem kell mindkettőt külön bekapcsolni.



2018. aug. 25. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem árt neki, pont amiért írod. Furcsa is lenne, ha már egy áramszünettől elszállna.

Ugyanez visszafelé sem probléma.


Megjegyezném, hogy javítom is ezeket a szerkezeteket, tehát részletesen ismerem az áramköröket. Mi több, még a saját plazma TV-m is relével vezérelt, számítógépről. Elalvás esetén pedig azzal együtt lövődik le, miután én öntudatlan állapotba kerültem.

2018. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Tehát akkor az sem ártana neki, ha vennék egy ilyen távirányítós konnektort:

[link]

Ehhez volna csatlakoztatva a tv és a beltéri hosszabbítója, és egyszerűen a konnektort távirányítóval kikapcsolnám? Akkor ugyan úgy menet közben szűnik meg a tv áramellátása.

2018. aug. 25. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Egészen véletlenül egy hasonló aljzatot berheltem szét én is (ócskapiacon párszáz Ft, távszabályzó nélkül), amit két szál vezetéken vezérel a számítógép, abba van dugva a TV és erősítő.

Praktikus volt így megoldani, mert adott egy kész egység, nem kellett barkácsolni. Csak az elektronikába nyúltam bele, optocsatoló, ilyesmi.

2018. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!