Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a koaxra tekerhető dolog...

Ez a koaxra tekerhető dolog pontosan micsoda?

Figyelt kérdés

Üdv. Lenne ez a koaxra tekerhető dolog, és nem tudom micsoda. Nem csatlakozó, mivel csatlakozóval lehet rákötni a koaxot és magát ezt a dolgot is?


Itt a kép: [link]


Fontos lenne! Köszönöm!



2018. szept. 1. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Bontható koaxcsatlakozó. Az ellendarabjával lehet összetoldani a két koaxot. Írd be a Googliba, hogy koaxcsatlakozó, és ezret fog mutatni
2018. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2018. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De erre is csak egy tekerő csatlakozóval megy rá. És ennek a vége is egy tekerő. Ez eddig egy koax elé volt bekötve amit simán is be lehet de ez volt még rákötve.


Most akkor ez mi? Mert nem csatlakozó, mivel csak akkor megy rá a koax ha már alapból csatlakozó van rajta!

2018. szept. 1. 19:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és ez egybe van! Nem lehet szétszedni!!!
2018. szept. 1. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Menetes koax apa csatlakozó
2018. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ennek mi az értelme? Menettel lehet csak kábelt rékötni, és ezt is menettel lehet másra kötni. Mire jó? E nélkül is lehet kábelt rákötni valamire. Úgy van most is kötve. Ezt csak levettem mert nem tudtam mire jó
2018. szept. 1. 19:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez csak annyira csatlakozó, mint mondjuk egy konnektorba dugható konnektor.

Nem tudom most jobban szemléltetni, T-dugót mindenki ismeri (három kimenet), de képzeljük el ugyanazt 1 db kimenettel (aljzattal).

Egy ilyen fura képződményt bedugok a konnektorba, de minek? "Hosszabbítónak?" Hülyeség.

Pont ennyire lenne hülyeség beiktatni a kábelbe (pl. egy kábel és splitter közé) a képen látható alkatrészt "hosszabbítónak".

Mert nem hosszabbító elvileg, viszont lehet csillapító, szűrő, netán DC-leválasztó is. Pl. felüláteresztő (High pass filter), a kábelmodem visszirányának leszűrésére, hogy ne zavarja a TV-t.

De valami titka van elvileg, mert léte másképp értelmetlen.

2018. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel TV-k elé volt csak ez kötve (a modem meg tv kül. választására egy 2-es elosztó volt használva egyik a data másik a tv-re ment de azt kivettük mivel már csak a modemre kell ezért elég ami bejön) szóval valami TV-s kütyü lehet. De nem csak sima csati! Aki tudja annak köszönöm! :)
2018. szept. 1. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor a TV és a modem felé a szokásos TAP splitterrel ágazik kétfelé a kábel, nincs szükség általában a TV bemenetét védő felüláteresztőre (HPF).

De nem is zárja ki, hogy betehető. Legtöbbször nem is árt. Ha meg nagyon leesne a jelszint, akkor kivehető.

Multiméterrel is ellenőrizheted, de a HPF és a DC-leválasztó sem vezet, a csillapítónak meg elvileg valamennyi ellenállása van.

2018. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pillanatra eltájolódtam, a DC-leválasztó (ami földhurok kivédésére való) természetesen mindkét ágon szigetel (külső, belső).

HPF viszont külső részen vezet, belül szakadás. Legalábbis a multiméter szempontjából (DC). Az RF-jelet szűri.

2018. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!