Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Rossz az erősítő/hangszóró...

SIDLER22 kérdése:

Rossz az erősítő/hangszóró kombináció?

Figyelt kérdés
Van egy 200 wattos erősítőm ami papíron 100 wattot ad a mélyhangszórónak. Vettem hozzá egy 80/120 wattos mélyhangszórót. Amikor tekerem a hangerőt viszonylag elég hamar elkezd torzba átmenni és a kilengése is elég nagy ahhoz képest, hogy milyen alacsonyan van még csak. Kezdem azt érezni, hogy túl kis terhelhetőségű hangszórót vettem hozzá. Bírni fogja ha feltekerem max-ra?

2018. szept. 4. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
És mire akarod használni? Nem hiszem, hogy átlagos használat mellett ezt fel kell tekerni maxra. Ha meg hangosítani akarsz vele akkor meg miért nem kérdezted meg az eladót, hogy a kettő tud-e együttműködni.
2018. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Vettem hozzá egy 80/120 wattos mélyhangszórót."


Pontosabban az van ráírva. Nyomtatni pedig nem nehéz a betűket és számokat.

De ezt valóban lehet érezni, hogy mikor kezd kiakadni a membrán, nyilván ott a vége.

Egyébként lehet nagy kilengése egy relatív kis átmérőjű hangszórónak, de olyat amúgy sem érdemes vásárolni, mert torzabb lesz a végeredmény, mint ugyanaz a teljesítmény nagyobb átmérővel és kisebb kilengéssel.

2018. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért nem kérdeztem az eladót mert interneten rendeltem webáruházból. Tényleg nem akarok vele hangosítani. Panelbe lakok úgyhogy a falak bőven vissza is verik. Csak akkor is aggódok, hogyha valamelyik hülye haverom felcsavarja maxra nem-e fog lefüstölni.
2018. szept. 4. 15:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem túl gyenge a hangszóró az erősítőnek. Szeretnek a gyártók/eladók túlozni a wattokkal, főleg, ha olcsóbb kategóriáról van szó és amúgy is, ilyenkor a hangszóró sinus teljesítményét (ami a te esetedben feltételezem a 80w) kell az erősítő maximális teljesítményéhez igazítani, akkor lesz a legbiztosabb. Persze ha nem tekered nagyon fel, nem lesz gond, az erősítőt tedd olyan helyre, ahol nincs szem előtt, ha valaki mégis babrálná, csapj a kezére.


Esetleg szabad tudni, hogy pontosan milyen erősítő és milyen hangszóróról van szó?

2018. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az erősítő egy minőségi Lvpin LP-838 kínai erősítő amit wish-ről rendeltem haverommal. A hangszóró SAL SBX2030/BK
2018. szept. 8. 07:16
 6/9 A kérdező kommentje:
A mélyhangszóró részén 100 wattot ad le. A hangszóró 80 wattot bír. Ennyi az RMS-e. Nem csavarom a hangerőt a feléig sem és már recseg. Azaz körülbelül a névleges teljesítmény felét kapja. Itt még nem kéne recsegnie úgy tudom. Szóval azért gondolom, hogy az erősítő a szar.
2018. szept. 8. 07:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem az erősítő adatait, az rms teljesítménye 20w, szóval nem szabadna, hogy túl hajtsa a hangszórót. Nem igazán lehet már ezeken a kínai dolgokon elmenni, össze-vissza irkálnak adatokat, aztán annak kb. fele sem igaz. Benne van a pakliban, hogy az erősítővel van valami gáz, szóval ha van lehetőség cserére, mindenképp megér egy próbát.
2018. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A mélyhangszóró részén 100 wattot ad le."


Ez volt itt a vicc helye. Ha megnézzük a Google-képkeresőben (a belsejét is!), ez egy 12 V tápról működő 2.1 végfok, apropó hány amperos tápegységről is járatod? Hány W maga a tápegység?


A mélysugárzó végfoka ezeknél a megoldásoknál hídkapcsolásban igyekszik kiaknázni a 12 V szűkös korlátait, ráadásul a fotók alapján nem is D-osztályú (ami jobb hatásfokkal dolgozna), hanem klasszikus analóg végfok, ami a tápegység kevéske teljesítményéből 30 % is elfűthet, többi marad a hangszórónak.


Te meg ezen csodálkozol, hogy kicsit odatekered a hangerőt és a végfok kifut abból a viccesen kevés tápfeszültségből és elkezdi határolni, négyszögesíteni a jelet?

2018. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen. Mondjuk gonodltam, hogy 12V/5amperből nme lesz 200watt csak olyan 60 körüli :D de azt hittem van még valami ebben a hangtechnikában amit én nem ismerek. Számítottam rá, hogy nem lesz nagy dolog ez az erősítő. 5000 forintért nem is vártam mást. Majd ha lesz rá keret beruházok egy 50-60 ezer forintos Yamahára vagy Pioneer-re.
2018. szept. 9. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!