Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv. Samsung tv távirányitóját...

Üdv. Samsung tv távirányitóját szétszedve, az panel és a gumilap között valamilyen olajszerü anyag van, gondolom gyárilag. Kérdésem ha a hibás gombok alatt etanolal kimosom javulhat a távirányitó?

Figyelt kérdés
mi ez az anyag?

2018. szept. 13. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
2018. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyárilag, igen is, meg nem is.

Nincs ott gyárilag, mert nem kell oda.

De mégis ott van, mert idővel kiválik a szilikongumiból a lágyító adalék, vagyis a szilikonolaj, ami egy nagy viszkozitású, ragacsos anyag.

Innen kezdve az érintkezést akadályozza, tehát el kell távolítani.

A gumit nem ajánlatos semmi vegyszerrel kezelni, mosogatószer, meleg víz jó hozzá.

A panelt lehet alkohollal.

Az olajkiválás nem mindegyik típusnál jellemző, valószínűleg a gumi fajtája, minősége befolyásolja.

A gyakran nyomogatott gombok körül több olaj válik ki általában, tehát a nyomás is befolyásolja, máskor meg kiválik spontán is, a soha nem használt gomboknál is (ld. anyagminőség).

Pl. nekem is van egy jó univerzális távszabályzóm, amiről tudom, hogy soha nem volt erőltetve, mégis több év után már gyöngyözött benne az olaj.

Vannak ugyanakkor márkás szabályzók, amiben semmi nem válik ki, 10 év alatt sem.

2018. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"ha a hibás gombok alatt etanolal kimosom javulhat a távirányitó?"


Próba szerencse. Majd írd meg az eredményt, mi is hadd tanuljunk.

2018. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz, szilikonolaj, amit a gyártási folyamat során benne hagytak a gumiban. Ez szép lassan kinyomódik belőle (minél gyakrabban nyomsz egy gombot, annál hamarabb) és szigetelő réteget képez, ami miatt értelemszerűen nehezen fog érzékelni a távirányító. Oldószeres mosás minden valószínűség szerint segíteni fog rajta.
2018. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszban nem részleteztem, de akkor térjünk ki a panelre, illetve annak szénrétegére.

Azt is teljesen szárazra kell tisztítani, általában nem is árt neki az alkohol. Ritkább esetben azonban megfigyelhető, hogy a papírzsebkendő fekete lesz, többé vagy kevésbé. Régifajta távszabályzókról esetleg csúnyán le is szedheti a szénréteget, tehát erre érdemes odafigyelni: mennyire fogja meg a papírzsebkendőt? Ha úgy tűnik, jön lefelé az anyag, akkor inkább ne erőltesd!

2018. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
elöször arra gondoltam,6 éves a távirányitó,hogy valami spéci anyaggal kezelték ezért birta eddig. .az egész panel olyan még a hátlapján is volt kicsi megfolyás.3,4 gomb megy nehezen.a szénlapos tüskék takaritásától tartok ,etilén,foltbenzin ?samponos viz ?
2018. szept. 13. 13:08
 7/9 A kérdező kommentje:
ok.alkoholos lemosás után ..egyenlöre...... minden gomb üzemel könnyedén.
2018. szept. 13. 14:33
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szénlapos tüskék" nem nagyon értelmezhető számomra, hogy milyen tüskékről beszélsz, vezetőpogácsának szoktuk mondani inkább a gumilapon lévő fekete korongokat, vagy ahogy tetszik, de a tüske nekem új és nem is logikus.

Lehet, hogy a gumilap sem logikus (nem egy kimondott füzetlap), ezt viszont már pár évtizede így kérjük / kértük a boltban:


– Kérek egy Videoton Precisionhoz való gumilapot! (Az emlékezetes típus, gyakran kellett cserélni ilyeneket.)


Egyszerűen csak ez a neve a szakmában, hogy gumilap. Erre írtam a mosószeres vizet, lehet sampon is.

Panel fogalma alatt pedig a nyomtatott áramkört értettem, félreértések elkerülése végett.

2018. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.nálam a gumilapon lévő ..pogácsák felületén kis ...tüskéket véltem látni.nyilván a szakszavak nem igy vannak a forgalomba.a lényeg a nyákot 2x lemostam,a gumilap pogácsáit peddig óvatosan pzsvel leitattam.azután fülpucolóval átpucoltam alkohollal.mintha uj lenne a remot.
2018. szept. 14. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!