FL studio-val szeretnék alapzenéket készíteni. De nagyon nincs ihletem. Valami tipp?

Figyelt kérdés
Amikor leülök, hogy na majd most egyszerűen eljutok egy szintig majd megrekedek. Szeretnék tippeket kérni. Olyan alapzenéket szeretnék mint ami MISSH-nek van. Nem másolni akarom őt, de bejön amit csinál. Esetleg valami tipp hogy ő mit használ?

2018. szept. 16. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Zeneiskola.
2018. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van időm ilyenkre, ezért tettem fel a fenti kérdést. :/
2018. szept. 17. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Kétféle ember van:

1. aki tehetséges

2. és aki nem


Első képes komolyabb zenei előképzettség nélkül hallgatható műveket készíteni. Képzettséggel világszínvonalú művész válhat belőle.

Második pedig megtanulja az alaphangokat, a hangnemeket, a skálákat, az akkordmeneteket, a hangsúlyokat, stb., és ezekből, mint panelekből építi fel a művet, függetlenül attól, hogy komolyzenéről, vagy elektronikus tánczenéről beszélünk.

Azért nincs ihleted, mert nincs zenei előképzettséged. Ez olyan, mint ha úgy akarnál verset írni, hogy nem tudsz írni, olvasni. De ha tisztában lennél olyasmikkel, mint C-dúr, e-moll, és hasonlók, akkor már lenne a kezedben valami, amire tudsz építkezni. Egy-két skála megadja a dal alaphangulatát, onnantól a ritmus szinte adja magát, és akkor már sokkal könnyebb.

2018. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Értem. Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 18. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!