Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » DIMARSON tévének mi a kódja...

DIMARSON tévének mi a kódja HAMA távirányítóval?

Figyelt kérdés
A távirányító használati utasításában nincs felsorolva a dimarson.van valami trükk? vagy használható más tv kódja?-nem lehet valahogy becsapni?

#dimarson tv #hama távirányító
2018. szept. 22. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt én sem tudom megjegyezni, hogy melyik TV-ben, milyen alaplap van, pedig ilyeneket javítok (bár a képcsöves inkább múltidő), vannak átfedések egyébként.

Viszont ilyenen nem szoktam elakadni, lefuttatom az automatikus keresést és valami lesz belőle általában. Ha egyik kód csak részlegesen működik (nem minden gomb), akkor lehet tovább lépni, míg olyat találsz, ami alkalmasabb.

2018. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem tudom beállítani, nem értem a HAMA leírását.semmit nem csinál.
2018. szept. 22. 16:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem érted az angol leírást, tudok / tudunk segíteni, csak nem így, hogy még a típusát sem adod meg, hogy legalább rá lehessen keresni.

Igazán korrekt persze az lenne, ha linkelnéd a leírást.

2018. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi, a jóindulat.A tv egy kölcsön Dimarson DM-5421 képcsöves tv. a távirányító egy HAMA
2018. szept. 22. 20:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Folyt..HAMA universal 8in1 távirányító(00012047-ez van a füzetjén)-van róla magyar nyelvű leírás de nekem ez nagyon bonyolult.próbáltam az automatikus kódkeresést de nem jött össze.ja ezt a távirányítóm a GRUNDIG tévémre van ráhangólva, ami javításra vár,azért van nálam ez a kölcsön dimarson,csak az öreglány valami teljesen más távirányítót adott hozzá, ami mint kiderítettem nagy nehezen valami setup boxhoz van.addig szarakodtam mig végül a grundig beállítása is elment, de azt vissza tudtam állítani, mert megvan a kódja.úgyhogy dimarson holnap megy vissza a feladónak, grundigot még kicsit kínozom, mig el nem tudom vinni a szerelőhöz.
2018. szept. 22. 20:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Először is nyilván a távszabályzó típusa érdekes, nem a TV:

[link]

Másodszor kiderül, hogy a magyar leírás nem csak kicsit zavaros, de még hibás is, meg kell nézni az angolt is. Megpróbálom érthetőbben lefordítani:


--------------------------------------

TV-t bekapcsolni!

Setup gombot hosszan nyomni, míg a LED világítani kezd.

TV gomb nyomása röviden (ha alcsoportra szeretnénk programozni, előbb Mode, majd azok közül valamelyik gomb).

TV-re irányítani!

Prog+ rövid nyomása (ha a TV ezt nem támogatja, akkor Power).

6 másodperc múlva elkezd keresni, LED villog.

Ha a TV reagál (programot léptet vagy kikapcsol) Shift gombot röviden nyomni, majd OK.

Ha elkéstünk és a távszabályzó már tovább lépett, akkor a Prog- gombbal elindíthatjuk visszafelé a keresést.

Ha a TV ismét reagál: Shift röviden és Exit.

-------------------------------------------------


Nem olyan rossz egyébként, találkoztam már hasonlóval, még ha az én igényeimnek nem is felelne meg.


Set Top Box onnan kapta a nevét, hogy régen a hagyományos TV-k tetejére szokták telepíteni, de ennek semmi köze a setup szóhoz.

2018. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
"" TV gomb nyomása röviden (ha alcsoportra szeretnénk programozni, előbb Mode, majd azok közül valamelyik gomb). ""---nem értem mi az az alcsoport.egyszerűen a "0" gombbal szeretném a tv.-t bekapcsolni,a csatornaváltás a műholdvevő távirányítójával történik.a leírás olyat ír hogy "Válassza ki a kivánt készülék csoportot (AUX,AMP,DVB-T CBL) a (2) gomb megnyomásával" a kettes gomb a MODE azt látom hogy rajta van a távirányíton ez a négy felirat pirossal de nem értem mit kell megnyomnom miután már kiválasztottam előző lépésben hogy TV.egyébként külsőre úgy néz ki, mint amit belinkeltél.
2018. szept. 23. 09:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írtam zárójelben (és ___HA___ előtaggal), ki is hagyhattam volna, csak arra akartam rámutatni, hogy magyarba milyen hülyén tették át.

4 db készülékválasztó van, de alfunkcióként még négyet, azaz összesen 8 készüléket kezel.

HA a készülékeknek ezt a másik csoportját akarod kiválasztani, akkor például Mode, majd AMP lenyomása, így tudod kezelni az erősítőt.

Ha megnézed a magyar leírás elején a 2.pontot, ott is látszik, mekkora hülyeséget írnak erről.

Bíztam benne, hogy a zárójeles résszel nem zavarlak meg, nem jött össze, ez csak ennyi.

Felejtsd el, töröld a memóriából a zárójeles részt, itt van egy rövidített változat:


-------------------

Setup gombot hosszan nyomni, míg a LED világítani kezd.

TV gomb nyomása röviden.

Prog+ rövid nyomása.

6 másodperc múlva elkezd keresni, LED villog.

Ha a TV reagál (programot léptet) Shift gombot röviden nyomni, majd OK.

Ha elkéstünk és a távszabályzó már tovább lépett, akkor a Prog- gombbal elindíthatjuk visszafelé a keresést.

Ha a TV ismét reagál: Shift röviden és Exit.

-------------------------------


Egyébként úgy vettem ki, hogy a Shift lényegében Pause a keresési folyamatban.

2018. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi,délután megpróbálom mégegyszer.(már levittem a földszintre,cipelhetem vissza mert csak az emeleten van csatlakozásom).
2018. szept. 23. 11:40
 10/13 A kérdező kommentje:
nem jó .odáig ejutottam ODÁIG hogy egyszer csak kijelzi a tv a bal alsó sarokba kék szinnel hogy"EGYÉNI"-SEMMIRE NEM REAGÁL.
2018. szept. 23. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!