Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a kocsi akkumulátoráról...

Ha a kocsi akkumulátoráról vagy szivargyújtóról közvetlenül működtetek egy TPA3118 alapú PBTL digitális erősítő modult (60w) akkor lesz e bármilyen baja a modulnak?

Figyelt kérdés

2018. szept. 29. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a tok 24 V tápról is üzemelhet (kis terhelésnél max. 26 V), az akku nem okozhat gondot.

Viszont alacsonyabb tápfeszültségből nem lehet kihozni 60 W-ot, adott terhelésen.

Ha megnézed az adatlapot:


14 V-on kb. 25 W (10 % torzítás mellett) vagy 20 W (1 %) 4 ohm terhelésen, BTL-módban (azaz sztereo 2 x 4 ohm).


PBTL-módban (paralel-híd, azaz mono), 14 V, 2 ohm terhelésen kb. 55 / 45 W, bár nem tudom, a gyakorlatban ezt mennyire bírná, hűtőborda is kell rá.

2018. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és ha rakok közé egy

MT3608-2A

DC-DC step-up modul, 2A

és hűtő bordát ?

2018. szept. 30. 11:47
 3/6 Szirty ***** válasza:
Nem lesz oda elég 2A, de még a duplája sem!
2018. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy min. 5A kéne körülbelül de akkor hogy lehetne megoldani mégis ezzel a modullal ????
2018. szept. 30. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a modulon múlik, minden végfokra vonatkozik, hogy a tápfeszültség és a terhelés behatárolja, meghatározza a lehetséges teljesítményt.

Annyi különbség van, hogy D-osztályú végfok lévén különösen jó hatásfokkal aknázza ki még a szűkösebb tápfesz korlátait is, a klasszikus lineáris végfokokhoz képest.

De ez kiderül a hűtőbordák méretből is, hogy a D-osztály igen kevés hőveszteséget képez.

Tehát vagy megelégedsz az adott táppal, illetve impedanciában is rendesen leterheled (ki is próbálhatod, hátha meglepődsz az eredményen), vagy emelni kell a tápot, ez így működik más autós végfokoknál is.

De akkor olyan konverterrel, ami bírja is.

2018. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne írj privát üzenetet nyilvános témában, pláne ha annak értelme sincs és még helyesírási hibákkal is terhelt, amire én allergiás vagyok:


---------------------------

DC-DC step-up modul, 2A

ez meg felelő vagy nem ?

-------------------------------

Ez egy totálisan értelmetlen kérdés, az előzmények tükrében, de még önmagad is megcáfolod.

2018. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!