Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Külföldön vásárolt TV-k...

Külföldön vásárolt TV-k tényleg nem működnek otthon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy TV-m itt külföldön (írországban) és szeretném majd haza vinni. Azt hallottam otthon a nagyobb hálózat miatt nem működik
2018. okt. 28. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb hálózat? Kifejthetnéd bővebben, hogy mire gondolsz.


Működni fog minden további nélkül.

2018. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"otthon a nagyobb hálózat miatt nem működik"

A tévének nem kel semmilyen hálózat.

Áram kell hozzá ás antenna.

2018. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem otthon 220 volt van itt ennél azért kevesebb. De akkor működni fog
2018. okt. 28. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal Írországban és itthon is 230V-50Hz a hálózat...
2018. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hálózattal semmi gond, Írországból hozott TV-vel is találkoztam, dugójára tettek egy átalakítót, úgy használták.


Ami gond lehet, ha csak MPEG-2 tömörítést képes dekódolni, a földi digitális (MinDigTV) nem fog menni.


Ha set top box van otthon (akár kábeles stb.), akkor működik, mivel a HDMI vagy SCART mindenképpen használható lesz.

2018. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egész Európában 230V/50Hz van.
2018. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
In Hungary the standard voltage is 230 V and the frequency is 50 Hz. You can use your electric appliances in Hungary, because the standard voltage (230 V) is the same as in Ireland. So you don't need a voltage converter in Hungary, when living in Ireland.
2018. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, meddig rugóznak még a válaszolók ezen az egyszerű dolgon, de egyet megjegyeznék. Amikor ezt írtam:


"dugójára tettek egy átalakítót, úgy használták."


Nyilván nem feszültségátalakítóra gondoltam, hanem csak a késesdugó --> villásdugó mechanikus átalakítójára.


Ami persze elhagyható, ha komplett kábelt cserélünk.


Ha esetleg valaki nem fogta volna a mondat értelmét.


Hányan írjátok még le, hogy Írországban is 230 V / 50 Hz van...

2018. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!