Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Külföldön élő anyukák, ti hol...

Külföldön élő anyukák, ti hol éltek és meddig maradhattatok otthon a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Illetve mennyi es milyen fele penzt kaptatok ott allambacsitol?

2018. jún. 21. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Franciaországban, és három évig.

Az első évben a teljes fiztésemet kaptam, később csak egy bizonyos százalékát, annak fejében, hogy a három év letelte után visszamegyek ugyanoda dolgozni.

De a megmaradó két évben állami segítséget kaptunk, ha nem is sokat, mert a férjem jól keresett.

De ez már elég régen volt, nem ismerem pontosan a mai helyzetet.

Ez persze függött attól is, hogy mi állt a munkaszerződésben, és hogy mennyi volt az akkori segély, amit minden otthonmaradó anyuka megkapott, bármennyi is volt a család bevétele.

Persze nem egyformán.

2018. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Az első gyerek 8 hónapos volt, mikor vissza kellett mennem, a párommal felváltva dolgoztunk. A második most 9 hónapos, egyenlőre maradok itthon, pár hónap múlva keresek majd részmunkaidős állást. Child benefitet kapunk, 137 havonta 2 gyerekre, UK
2018. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Anglia, állami munkahelyem volt, ezért több egyest kaptam mint az átlag, majdnem a teljes fizetésem kilenc hónapon keresztül, viszont az volt a feltétel hogy egy év letelte után vissza kell menni három hónapra dolgozni.

Tehát kilenc hónapig majdnem teljes fizetés ( te ezt nem sok munkahely csinálja, orvosok, nővérek tanárok rendőrök ) három hónapig fizetetlen , majd visszamenni dolgozni.

Három hónapig visszamentem ugye mert kellett, viszont utána felmondtam, a férjem fizetéséből megélünk szépen, én még tudok itthon maradni még iskolás nem lesz, az az 5 éves koráig. Ettől függetlenül óvodába jár, az óvoda csak napi 3 óra.

15 éve élek itt, és állampolgár is vagyok.

2018. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írországban elünk, most várjuk az első babánkat. Az az egy biztos, hogy 6 hónap az anyasági támogatás, utána nincs csak a családi pótlék, szóval vissza kell menni dolgozni. Így viszont fizetni kell a bölcsit, szóval lehet, hogy nem is éri meg visszamenni. Még utána kell kérdeznem, hogy mennyi pluszt kaphatunk ha csak a férjem dolgozik, de alapvetően az anyukák fél évig maradnak otthon a picivel.
2018. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!