Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Részvénybe fektetés külföldön...

Részvénybe fektetés külföldön vagy inkább otthon?

Figyelt kérdés
Szeretnék tartósan részvényekbe fektetni, osztalékfizetés céljából. Elsőre a nagyobb magyar cégek részvényeire gondoltam, magyar értékpapír számlán keresztül, viszont pár éve Nagy-Britanniában élek, a megtakarításom fontban van, és a bankszámlám is brit. Talán érdemesebb lenne brit cégekben gondolkodni, és brit brókercéget keresni már a kisebb adók miatt is. Mit gondoltok erről? Pro és kontra. Esetleg saját tapasztalatok brit befektetési lehetőségekkel kapcsolatban? Köszönöm!

2018. jún. 23. 11:43
 1/1 Dávid ***** válasza:

Szia!

Az mindegy, hogy a bankszámlád milyen, a pénznem meg főként érdektelen:)

Transferwise vagy CurrencFair szinte ingyen átváltja, utalhatsz saját magadnak is 2 számla között.


Én a K&H banknál 2 óra alatt nyitottam egy bróker és bankszámlát egyben a Soroksári uton, Pesten.


De megteheted ugyanezt az ERSTE-nél is.


Pro:

- 5 év után teljesen adómentes a TBSZ számla, de ezt biztos tudod. Nekem is vannak BUX részvényeim 6 millió értékben.

- TBSZ online köthető a KBC-nél, ERSTE-nél nem biztos.


- Mivel telefont és ügyfélszolgálatot nem szeretik, 'külföldieknek' kiváló


- Fontban is lehet befektetést kötni, még a pénzed át se kell váltani, ha nem szeretnéd. Pl. van egy rakat font alapú ETF részvénycsomag is.


- a magyar részvények szárnyalnak (igaz, ki tudka, meddig).


Kontra: 1x haza kell jönni Mo-ra:)

Ki kell várni az 5 évet.(amúgy is minek vesz valaki részvényt 2-3 évre???)


Havan technikai kérdésed irj nyugodtan: usespanner@gmail.com

2018. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!