Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem játssza le a tv a ....

Miért nem játssza le a tv a . Avi fájlt?

Figyelt kérdés
Tehát idén lett véve egy full hd-s lapos tv. A papírja alapján le kell tudnia játszani, de mikor bedugom a pendrive-t, és elindítom a filmet, akkor nem ad be semmit, csak magát a lejátszót, és kiírja hogy 0 perces a film időtartama. Mikor visszalépek, akkor azt írja ki hogy nem támogatottak a fájlok.

2018. nov. 1. 12:04
 1/8 anonim válasza:
Mi a tv pontos márkája és típúsa?
2018. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
100%

Nem ismeri az avi-ban lévő kódolást.


"A papírja alapján le kell tudnia játszani"


Ezt pontosan hogy van leírva? Úgy hogy támogatott formátum: AVI?

Az AVI egy audio/video container file formátum. A hang és kép kódolásra nézve nem határoz meg semmit. Egy AVI file-ba számtalan féle kódolást el lehet helyezni (nem is beszélve a sokféle felbontásról.


Ezért lesz olyan AVI amit le tud játszani és olyan amit meg nem.

2018. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Pendrive nekem sem játsza le az AVIt. De a külső vinyó igen.
2018. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk, nem a pendrive játszik, hanem a TV lejátszó programja, mindenesetre én is épp a napokban szórakoztam ilyennel, de az a TV a pendrive-ot egyáltalán nem tudta használni, formázni sem.


Ennek az volt az oka, hogy egy pendrive legalább kétféleképpen használható:


- MBR-szektorral, partíciós táblával, utána egy (vagy akár több) partíció, ami bootszektorral kezdődik. Vagyis mintha HDD lenne.

- MBR-szektor nélkül, a floppy lemezekhez hasonlóan, ami rögtön a bootszektorral kezdődik.


Mivel a pendrive-ról korábban diskeditorral töröltem az MBR-szektort, a Windows7 csak floppy módjára formázta, ez viszont a TV-nek sehogy nem jött be.


Ezután töröltem a bootszektort, majd az Easeus programjával formáztam FAT32-re. (Konkrétan azért, mert eszembe jutott, hogy valamikor régen is ezzel jött össze.) Utána láttam, hogy MBR-szektort ugyan ez sem készített, de a bootszektort nem a 0. szektorba tette, hanem eggyel eltolta.


Így beadtam a TV-nek, rögtön elfogadta.

2018. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előbb kimaradt, természetesen próbáltam úgyis, hogy a diskeditorral törölt pendrive-ot dugtam a TV-be (vagyis bármi indítószektor nélkül) hogy csináljon magának partíciót, amit akar, de azt is visszautasította.
2018. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében sehogy sem lehet úgymond "meghackelni", hogy lejátssza a filmet? :(
2018. nov. 1. 14:55
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
@6: de. Átkódolod a filmet olyan formátumba, amit megeszik a tévéd...
2018. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vagyis konvertáljam át másik formátumba?

Okés :D

2018. nov. 1. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!