Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Átrakható-e ez a SAL mélynyomó...

Átrakható-e ez a SAL mélynyomó kisebb ládába?

Figyelt kérdés

Sziasztok, adott egy SAL SR3040 140 wattos 30 centis subwoofer ( [link] ) aminek még anno nagybátyám épített zárt ládát amikor ő használta, de legalább egy 40 x 40x 40-est. Ebben teljesen korrektül szól, a probléma csak az, hogy nekem nagyon nagy és túl sok helyet foglal el csomagtartóban, szinte be se fér.


Hogyha egy "rövidebb" ládába átépíthetném, (mondjuk 40x40x20) akkor az perfect lenne csak nem tudni hogy szólna. Olvastam ilyen Thiele-Small paraméterekről, de még ha meg is találnám hozzá, tuti hogy nem érteném. :D


Van köztetek esetleg olyan akinek van ilyen hangszórója? Mi sülne ki belőle ha átkerülne egy kisebb ládába?



2018. nov. 14. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Máshogy szólna.
2018. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kisebb térfogat jobban lefojtaná, de ártani nem árt, mármint meghibásodás szempontjából.

Mivel ilyenkor fontosabb a praktikum, én is megcsinálnám kisebbre, ha kényszerhelyzetben lennék.

2018. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 JulesTS ***** válasza:

T-S paraméterek alapján számolgattam a Speaker box lite-tal. A mostani 64 literes zárt ládával 51Hz-nél kezd vágni, 32 literes ládával 59Hz-nél kezdene. De ha nem fér be, akkor nem fér be...

Nekem is egy 40*40*40 láda lett átfaragva kb 40 literesre kényszerűségből. Így is jobb, mintha nem lenne bent a kocsiban...

2018. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

QT 0,6 zártban esetleg meg lehet próbálni, viszont a VAS közel 100 liter ami bajos lehet.

12" mindenkori átlag 40 -45 liter körüli zárt és 60 - 70 liter bass reflex. Lényegében egy próbát megérhet...a semmitől jobb mindenképp.

2018. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!