Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A mai ismert pl. UPC kábel...

963kto kérdése:

A mai ismert pl. UPC kábel adás minőség mellett van értelme OLED tv -t vásárolni 140 cm átmérővel?

Figyelt kérdés
Lehet-e érezhető különbséget látni a szolgáltató adásainál egy OLED tv esetén? Video nézés /gyári dvd / esetén mi a tapasztalat? Köszönöm
2018. dec. 7. 17:30
 1/3 repulo ***** válasza:

Hát, 140 cm-nél kisebbet nem is nagyon találni, már ha azt az 1cm mínuszt nem nézzük.

Ha fontos az igazi fekete számodra(bár ez is viszonyítás kérdése), akkor igen, megéri azt a minimum 100.000 pluszt. Mondjuk a képfeldolgozó procijuk jobb szokott lenni, mint a sima LCD-nek.

Ha nem, akkor nem.

2018. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy az első is írja, érdemes, mert mindegy a megjelenített kép forrásának minősége. Az én véleményem az, hogy a plazma technológiát először az OLED-nek kellett volna legyűrnie, csak legyűrte ehelyett az LCD körül csapott reklámáradat. Pedig ha csak a vásárló szemére lett volna ez bízva, akkor a LED-LCD labdába sem rúghatott volna s az OLED lett volna az első olyan technológia, ami méltón legyőzhette volna a plazmát, amiben egyébként még bőven volt lehetőség, hacsak megnézzük azt, hogy honnan indult és hová jutott el az utolsó 1-2 évben gyártott plazma, bődületes fejlődést mutatott!

UPC kábel egyébként a HD és SD adásokat abszolút korrekt minőségben szolgáltatja, nincs rákényszerülve arra, egy kábel TV mint amire egy műholdas szolgáltató! No meg nyilván nem csak TV adást fogsz nézni rajta, de ezt akkor sem ez dönti el, hanem a pénztárcád, ha lazán megengedheted magadnak, akkor az OLED-re bátorítanálak!

Azért gyári DVD-ket 2018-ban... hát őőőő ez olyan kb. mintha ezelőtt 10-12 évvel a videómagnó lett volna rákötve a plazmára, LCD-re. (ill. hagyjuk az utóbbit, hulladék technológia...)

Könyörgöm, végy egy nagyobb adattárolót, s ami megvan lemezen és szívesen újranézed (már ha nem otthoni videó) akkor töltsd le minimum fullHD-ben, és vagy fizess elő valamilyen szolgáltatásra avagy tök hülyeség (és halott dolog), de ha ragaszkodsz a lemezekhez vegyél egy bluray lejátszót és vedd meg a filmeket újra bluray-en stb.

2018. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönöm a hasznos tanácsokat. A DVD lemezeket én sem használom már, inkább egy minimális minőségi viszonyítási pontnak gondoltam, külső winyón vannak a filmek. De azért említettem meg mégis, mert a gyermekeimről készült családi videók anno dvd-re lettek írva. Bár ezek is megvannak külső winyón. Meggyőztél egyébként,azt hiszem LG oled lesz a következő tv, remélem jól fogok választani: Tamás
2018. dec. 8. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!