Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősitő és aktív mélyláda...

Erősitő és aktív mélyláda bekötése de hogyan? (Lent tovább)

Figyelt kérdés
Sziasztok lenne egy technics su vx700 erositom es egy cerwin vega xls 12s aktiv melyladam. A helyzet a kovetkezo mivel ez nem egy mai erosito igy nincs rajta kulon melysugarzonak bemenet. Es az lenne a kerdesem hogy ha hangszoro kabellel ossze kotom az erositot es az aktov melyadat szolni fog? Mar mint az erosito B kimenetere kotnem az aktiv melylada HI LEVEL IN bemenetere hangszoro kabellel. Ez igy jarhato ut lenne? Az erositon csak banan dugok vannak kulon melyladanak nincs kialakitva semmi igy a melylada rca LINE IN es a LFE IN csatlakozasi lehetosegeket nem tudom hasznalni mert nem tudom hova kotni az erositobe. De azt meg nem tudom hogy ha az elkepzelesem szerint kotom be hogy az erosito egyik banandugojara es a melylada HI LEVEL IN-be kotom akkor ugy megszolaltatja az erosito a melyladat?
2018. dec. 7. 22:51
1 2
 11/19 repulo ***** válasza:

Az LFE in-hez kellene a sub kimenet az erősítőre, hogy csak a mély hangokat küldje a mélynyomóra.

A mély freki vágás pedig attól függ, mennyire komoly frontjaid vannak. Minél gagyibb a mély bennük, annál magasabbra érdemes a vágást állítani.

Azt írja a papírja, hogy 150 Hz-re kell állítani line in csatlakoztatásnál.

2018. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Line input után úgyis leszűri elvileg a szükséges tartományt, sőt valószínű, hogy az LFE IN viszont nem szűr, mert az már eleve szűrt jelet vár meghajtásként.

Másik gond lesz elvileg, hogy a Rec Out mindig szabályozatlan, hiszen a magnófelvétel céljára nem lehet olyan jelet küldeni, amit befolyásol a pillanatnyi hangerőállítgatás. Elrontanánk vele a felvételt.

Azt a magnó felvételi szintszabályzójával lehet állítani, igény szerint.


A kérdező viszont bizonyára szeretné az erősítő hangerőszabályzójával használni.

2018. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 repulo ***** válasza:

Mindent egyszerre nem lehet. :-)

Vagy feláll és tekergeti a szub gombját, vagy a frontokat köti rá.

2018. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ertem egy a lenye erosito rec out es az aktiv melylada meg line in es annyi akkor hogy az erositon allitom a hangerot akkor a melyladan nem fogja es igy maga a melyladan kell allitgatnom a hangerot jol mondok mindent igaz?!
2018. dec. 8. 10:37
 15/19 repulo ***** válasza:

Igen.

Ha meg hangfal kábellel kötöd, akkor az erősítőn tudod állítani, csak egyszer kell a hangerejét beállítani a szubnak.

2018. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ertem es szerinted melyik a megoldas a jobb?
2018. dec. 8. 14:46
 17/19 repulo ***** válasza:

Ha nem akarsz ugrálni, a 2.

A hangerő állítás valahogy kimenet a fejemből, míg az ember nem írta. :-)

2018. dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 repulo ***** válasza:

A letöltésekben ott a kézikönyv, le van rajzolva hogy csináld, biztos ami biztos.

[link]

2018. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jol kiveseztuk a temat koszonom a sok hasznos valaszt es szerintem nem csak nekem lesz ez hasznos :)
2018. dec. 8. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!