Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő és az aktív mélyláda...

Erősítő és az aktív mélyláda hangszóró kábellel van összekötve akkor az aktív mélyládán a Hz számot mennyire állítsam?

Figyelt kérdés
Van egy technics su vx 700 erősítő van hozzá 2 álló cerwin vega xls 12 és van egy aktív mélyládám cerwin vega xls 12s ami tud 50-80-150Hz! Az lenne a kérdésem mivel hangszóró kábellel van összekötve az aktív mély és az erősítő a mélyládát hány Hz érdemes állítani? Illetve a mélyen van még egy olyan hogy PHASE 0 vagy 180 ezt hova állítsam? köszönöm a válaszokat előre is!
2018. dec. 9. 08:46
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Akkor lenyeg a lenyeg elvileg ezen az erositon jo lesz az aktiv mely es eleg csak 1 B bekotni a melyladahi level inputot , es nem kell mind a 2 B es mind a 2 hi level inputot ossze kotni. Persze jogos amit mondasz csak egy elado... nekem igazabol az volt a lenyeg az egeszbe mukodni fog e a rendszer egy ilyen erositovel 2 allo hangfal es egy aktiv mely lada de ezek szerint mukodni fog! Koszi
2018. dec. 9. 16:37
 22/38 A kérdező kommentje:
De lehet megfogadom a tanacsod es bekotom mind a 2 B a melybe aztan az a biztos.
2018. dec. 9. 16:42
 23/38 anonim ***** válasza:

A privát kérdésre is csak azt tudom válaszolni, amit már írtam: a vágási frekvenciát fülre, tetszésre.

Nem tudom ezt így távolról megmondani, "meghallani".

2018. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Okes nagyon szepen koszonom mindenkinek! Az a lenyeg mukodni fog monden es betudom kotni amit akarok, annyi akkor mind a 2 B bekotom az aktiv melybe. Koszonom meg 1x!
2018. dec. 9. 18:07
 25/38 repulo ***** válasza:

Kösd mind a kettőt, legalább egyformán terheli az erölködőt.

Aztán majd kiderül mi lesz. :-)

2018. dec. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Majd jelzek ha megjott az aktiv melylada csak meg szallitas alatt van :)
2018. dec. 9. 21:47
 27/38 anonim ***** válasza:

Szia! Ha jol sejtem arrol van szo, hogy magas szintu jellel hajtod az aktiv subladaba epitett erositot, a celra kialakitott magas szintu bemeneten keresztul. Ezt ketfele keppen teheted meg:

1. az erosito A kimenetet kotod a sublada magas szintu BEmenetere (bal, jobb egyarant), es a ket allo hangfalat a sublada magas szintu KImenetere. Ekkor semmi mas nem tortenik, mint egy feszultsegoszto aramkorrel a sub erosito a Technics kimeno jelebol (ami wattos nagysagrendu) eloallit egy mili wattos jelet, amit aztan ujra felerosit a beepitett melyhangszoronak. A ket allo hangfal a sublada kimeneterol ugyan ugy megkapja a teljes tartomanyt, mintha direktbe a Technicsre kototted volna.

2. a Technics A kimenetere kotod az allo Cerwineket, es a B kimenetere a subot. Igazabol a lenyegen nem valtoztat, a sub ugyan ugy leszedi maganak a B kimenetrol a jelet, mint az elso esetben.


Azt nem mondanam, hogy nincs ertelme a melyladanak. Az igaz, hogy az xls 12 onmagaban is brutalis melytartomanyra kepes. De egyreszt a sublada joval melyebbre van hangolva, masreszt a suberosito sem linearis a bemeno jelhez kepest, azaz a valoban sub tartomanyt kepes erosebben megszolaltatni mint az allo falak.

A kerdesre konkretan valaszolva: en 50Hz-re raknam a valtot. Akkor engednem fel 80Hz-ig, ha a helyseg kifejezetten elnyeli a 60-100Hz-es tartomanyt. Ezt neked kell hallani. 150-ig semmikepp sem engednem fel, szinte biztos hogy kopogos lesz.

2018. dec. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Amugy grat a szetthez, a celra nem is valaszthattal volna jobbat. :) Talan egy 18 colos Stroker meg elferne a legalso tartomanyokhoz. :D
2018. dec. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Magyarul azt mondod hogy az erősítő A(jobb/bal) kimenetről bele kötöm az aktív mély HI LEVEL INPUTRA itt is jobb/bal és a HI lEVEL OUTPUT-ra 2 álló cerwin vega hangfalakat igaz? szerinted melyikbe kössem akkor? Ebbe az általad javasol 1 változatba vagy a 2 verzióba amibe mindent az erősítőbe kötök ugye...
2018. dec. 10. 12:30
 30/38 A kérdező kommentje:
Végre valaki értékeli a rendszert :D Megtisztelő :D . Egyenlőre a 2 álló cerwin van meg és egy kisebb 540 Technicsről hajtom. A cerwin aktív mély szállítás alatt van illetve a technics 700 is :). De már így is brutális ahogy szól eszméletlen főleg ami az én célom/zenei stílusom. Kíváncsi leszek az aktív mély cerwin mennyit fog rajta dobni.. Mindenki azt mondja felesleges de szerintem se felesleges...
2018. dec. 10. 12:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!