Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő és az aktív mélyláda...

Erősítő és az aktív mélyláda hangszóró kábellel van összekötve akkor az aktív mélyládán a Hz számot mennyire állítsam?

Figyelt kérdés
Van egy technics su vx 700 erősítő van hozzá 2 álló cerwin vega xls 12 és van egy aktív mélyládám cerwin vega xls 12s ami tud 50-80-150Hz! Az lenne a kérdésem mivel hangszóró kábellel van összekötve az aktív mély és az erősítő a mélyládát hány Hz érdemes állítani? Illetve a mélyen van még egy olyan hogy PHASE 0 vagy 180 ezt hova állítsam? köszönöm a válaszokat előre is!
2018. dec. 9. 08:46
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Amigy ez a technics 700 hatulja kepen=

[link]

2018. dec. 10. 12:42
 32/38 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha a te 1 verziodat valasztom akkor ag jobb nem mert ha csak az A hasznalnam akkor 4ohm ha a A/B akkor mar 8ohmtol van!?
2018. dec. 10. 12:43
 33/38 anonim ***** válasza:

A mélybő soha nem elég, minden csak nem felesleges az aktív mély. :D Meg mint mondtam, máshogyan is vannak hangolva (mind a doboz, mind az erősítő) mint a frontokban.


Igen, a Technicset kösd rá a subláda Hi Level Inputra, a frontot pedig a Hi Level Outputra. Ezt írtam az első esetben.

Igazából csak az dönti el, hogy hogyan raknám össze, hogy az aktív subládában a Hi Level In és Output direktbe össze van-e kötve, vagy nincs (gondolok itt arra, hogy csak akkor van kimenet a H.L.Outon ha be van kapcsolva az aktív sub.

Ki kell próbálni, hogy ha az első megoldást használod és kikapcsolod a subládát, működik-e a két front, vagy le van választva (90%-ban biztos vagyok benne hogy nincs leválasztva). Ha nem működik, akkor a második verziót használt, hogy tudd használni a rendszert a sub nélkül is.


Azt jelenti a 4-8 ohm, hogy csatornánként annyival terhelheted. Az A és B oldal valószínűleg párhuzamban üzemel, ezért ha mindkét csatornát használod (A és B), akkor csatornánként maximum 8 ohmmal terhelheted le. De, mivel a subládád Hi Lev. Inputja nem ohmos, hanem a feszültségosztás miatt kilo ohmos nagyságrendű, mondhatni egyáltalán nem terheli az erősítőt, így a te esetedben ez nem számít.

2018. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Igy van abbol sose eleg :) akkor igazabol oly mind1 hogy az 1 verzio vagy 2 verzioba kotom mert akarom hogy mindig mennyen a mely is meg a 2 allo :)
2018. dec. 10. 18:56
 35/38 A kérdező kommentje:
Mert oszinte leszek a kabeleket mar elrendeztem minden butor mogott elvezettem stb. Szoval ha igazabol az 1 es a 2 bekotesi opcio kozott nincs kulombseg akkor maradok az 1 nel hogy erositobol a 2 allo meg a melyet is mert arra rendeztem mar be a kabelezest es macera lenne :D ha lenne jelentos kulombseg akkor akkor a jobbat valasztanam de ebbe az esetbe maradok ahogy elrendeztem a kabeleket :)
2018. dec. 10. 19:01
 36/38 anonim ***** válasza:
Az nem teljesen igaz még elektronikus zenénél sem, hogy a mélyből sosem elég, simán tönkre lehet vele tenni akármilyen zenét. Pl. a Yello is elektronikus zene, vagy az AES Dana is, de mégis ki lehet nyírni a sok méllyel.
2018. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nyilvan, de van a subladan potmeter... Neha jo megorulni, akkor, arra a 10 percre a dupla vagy kvad 18" sem eleg. :D
2018. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Igy van en is ezt vallom neha jo megorulni meg kicsit durvabban hallgatni a zeneket , meg jo hogy kertes hazba lakunk :D koszonom a hozza szolasokat tiszta minden! Nagyok vagytok! Eljenek a melyhangok :D!
2018. dec. 11. 18:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!