Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » FPV versenydrón építésébe...

FPV versenydrón építésébe hogyan érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés
Kedvet kaptam egy drón építéséhez, de abszolút kezdő vagyok a témában, még soha nem csináltam ilyet. Honnan célszerű első körben informálódni, hogy milyen alkatrészeket kell beszerezni, mire érdemes figyelni? Illetve egy kezdő drón összeépítése körülbelül mennyibe kerül mindennel együtt?

2018. dec. 27. 20:37
 1/5 repulo ***** válasza:

Zéró tudással a DIY a legdrágább megoldás, és egyenes út a csalódáshoz.

Keresgélj, vannak már fórumok.

2018. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A zéró tudást arra értem, hogy drónos tapasztalatom nem volt még, egyébként hasonló jellegű elektronikai barkácsolással már foglalkoztam hobbi szinten. Amit eddig láttam, az alapján nekem nem tűnik reménytelennek egy drón összerakása, de addig persze semmiképpen nem fognék bele, amíg körül nem jártam eléggé a témát.
2018. dec. 27. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

[link]



[link]



[link]



[link]



A kezdőcsomag. A kis játék a végén kihagyható, de azzal veszélytelenül bohóckodhatsz, amíg a szimulátorban megszokod a normalis gépet.

2018. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolnám hogy elsőnek vegyél egy minőségi távirányítót, és egy mini játék drónt. Az alább javasolt távirányítókkal lehet szimulátorozni is, az sem árt. Mellette egy akku töltőt szerezz be, és utána lehet elkezdeni rendelgetni. Elsőre egy váz kell. Abból olyat válassz ami több darabból áll, és pl a karokat tudod cserélgetni rajta külön. Ha a váz megvan, akkor jöhetnek a motorok, és hozzá az esc-k. Ezek mellé kell egy PDB (power distribution board asszem), érdemes olyat aminek van stabilizált 5V és 12V kimenete. Kell még egy flight controller is (FC). FC kizárólag STM32F3 vagy F4 chippel szerelt legyen, tehát a CC3D és társait felejtsd el. Betaflight szoftver a javasolt. Utána kelleni fog még kamera, video rendszer, meg egy-két apróság, de ha eddig eljutsz, ez már repképes. Fórumozz sokat, onnan sok dolgot megtanulhatsz. (Hogyan kell kiszámolni a szükséges akkut, stb)


Mini drónnak akár eachine e010 amit fentebb javasoltak, akár egy eachine/jjrc h8 mini.

Távirányítóból több dolgot is tudok ajánlani:

FrSky Taranis QX7 újonnan

FrSky Taranis X9D Plus újonnan vagy használtan

(Csak ha sok pénzed van:)

FrSky Horus


Illetve, ha nem fintorogsz a használt távirányítóktól, akkor egy Turnigy 9X, 9XR, 9XR Pro távirányítót javasolnék.

Ezek moduláris távirányítók, azaz egy házban csak az akku és a csatornák mixelését végző alaplap van, a rádiós modul ami a kapcsolatot biztosítja a modellel, egy külön dobozban kap helyet. (Ez a doboz egyébként bepattintható a távirányító hátulján kialakított helyre, keress rá megérted hogy is néz ki.)

A Turnigy távirányítókat is csak akkor ajánlanám ha FrSky DJT, DHT vagy XJT rádiós modult teszel bele. (XJT a javasolt, az FrSky a saját távirányítóiba is ezt szereli alapból.)


Amire figyelj: a FlySky nagyon nem ugyanaz mint az FrSky, sőt! A flysky egy hulladék, instabil, gyakori jelvesztésekkel, megbízhatatlan.

Egyébként egy flysky csak 10 csatornát tud maximum(ha modolod)

Egy FrSky XJT 16 csatorna, és kétirányú kommunikációval telemetriát is tud.

2018. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia, szerintem ha bele szeretnél kezdeni, nézz sok angol nyelvű videót ezzel kapcsolatban (van egy magyar sorozat is youtubeon ahol egy ember komentárral összerakni egy komplett drónt) és olvass sok oldalt, kérdezz tapasztaltabb embereket.

Alkatrészeket szépen folyamatosan megrendeled / utánnanézel (ajánlom a gearbest vagy más megbízható kínai oldalakat illetve használt cuccokat (van egy Facebook csoport DHR adok-veszek)

Amúgy az ára attól függ, honnan és milyen alkatrészekből építed meg.

Kezdésnek számíts úgy : Drón - 70 000Ft

Távirányító - 20 000Ft

Fpv headset (szemüveg) - 20 000Ft

Tehát olyan 120 000Ft-be beleférsz pót alkatrészekkel és kb mindennel együtt, ha ügyesen csinálod. Sok sikert!

2019. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!