Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy Sansui G-5500 erősítőm...

Van egy Sansui G-5500 erősítőm de bedöglött. A trafó halt meg aminek a száma 4002930. Sehol nem találok hozzá gyári bontottat. Milyen trafóval helyettesíthetem?

Figyelt kérdés

A bajom annyi, hogy nem tudom menyi feszt adott ki a végfokokra amiket szintén kilőtt de az nem érdekes mert bd250c és bd249c vel helyettesíthető.

Kár lenne érte piszok jó erősítő.



2019. jan. 3. 18:05
 1/4 repulo ***** válasza:

Ha szervizkönyvvel beljebb vagy, akkor tessék, aztán tekertetsz másikat.

[link]

2019. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szervizben 20 év alatt nem láttam olyat, hogy ilyen trafó tönkretett volna bármit, úgyhogy ezt kötve hiszem, nem is logikus.

Hiába primer menetzárlat, az sem dobja meg a feszültséget, hanem ráterhel a trafóra gyakorlatilag.

Primer szakadás esetén pedig először is a hőbiztosíték gyógyításával kell kezdeni, mert sok esetben úgy olvad ki, hogy a trafónak nincs is semmi baja.

2019. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokkal hihetőbb lenne, hogy zárlatos lett a végfok (ami ugyebár nem ritka), emiatt a Graetz-híd is zárlatos lett, ami biztosíték nélkül megy a trafóra, így azután zárlatba vitte a trafót, ami elkezdett izzani, míg ki nem olvadt a primer hőbiztosíték.

Ha nem égett le a trafó, a hőbiztosíték cseréje után lehet akár hibátlan is, de ezt ki kell próbálni.

2019. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor először megbontom és megnézem a hőbiztit.
2019. jan. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!