Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 es házimozi hangfalszettet...

Zsoli25 kérdése:

5.1 es házimozi hangfalszettet hogy tudok erősítőre kötni?

Figyelt kérdés
Adott egy panasonic tipusú 1000wos 6ohmos 5.1 es házimozi hangfal szett. Sajnos a dvd lejátszója meghibásodott. Az lenne a kérdésem hogy egy erősítőre rá lehet e kötni valahogy ezeket a hangfalakat, mert ami erősítőt láttam azokra csak 3 hangfalakat lehetett kötni. De kidobni sem akarom mert a hangfalak nagyon szépen szólnak.

2019. jan. 8. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen 1000 W-os hazugságról van szó, először is típust illene megadni.
2019. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2019. jan. 8. 09:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Panasonic SC-HT990
2019. jan. 8. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Passzív hangszórókkal rendelkezik, ami egyéb 5.1 végfokra is ráköthető.

SW és center 6 ohmosak, többi 3 ohmos.

De még a 3 ohmos hangszórók is ráköthetők olyan végfokra, ami 4 Ω terhelés elbír, ha úgysem hajtod maximumra az erősítőt.

De 2.1 végfokra nyilván csak három hangszórót köthetsz, a mélyet és két oldalt.

Szervizkönyv szerint 120 W a készülék teljesítményfelvétele egyébként, de a buta piaci verseny hazugságai miatt még a jó nevű Panasonic is szépíteni kényszerül sajnos.

2019. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg akkor tudsz nekem olyan erősítőt mutatni ami nekem megfelelne? Mert ehez nem igazán értek sajnos.
2019. jan. 8. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Vélhetően a gyári erősítő egy kis korrekcióval és csipetnyi varázslattal elérte, hogy hű, de szépen szóljon a sok nem túl egyforma kis játékhangszóró. Ha tényleg így van, semmivel nem fog túl jól szólni. :)
2019. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor dobjam ki az egészet a kukába? Mert az a baj hogy a gyári erősítője sűrűn kikapcsol magától és nincs neki aki esetleg meg tudná javítani
2019. jan. 8. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:

"...szépen szóljon a sok nem túl egyforma kis játékhangszóró. "


Tudom, hogy divat fikázni ezeket az egybeszetteket, de azért régen tudtak jókat csinálni. Jó néhány ilyen egybeszett van, amit lenéznek, de ha ma vennél egy belépő erősítőt és hangfalszettet, lehet az egybeszett jobban szólna. Sőt valószínű. És akkor nem beszélve ha egy belépő erősítőt és hangszettet veszel, annak brutálisan sz_r lesz a zenei élménye, csak puffogni fog a mélyláda. Ilyenkor jönnek a nagy szakiktól a kifogások, de hát ez házimozi...ez nem zenére való. Jó, de ha tudtam volna, nem adok érte ki 250 ezer Ft-ot.


Ami tényleg hátrány az egybeszetteknél ha valami elromlik. Nem javaslom, hogy erre pénzt költsél, mármint hogy ezekhez a hangfalakhoz vegyél erősítőt. Valószínű nem fog jól szólni. Ezek egymáshoz vanna illesztve. És akkor ami gond, az a passzív mély, amihez nehéz lenne erősítőt találni.

Ja és mai egybeszettet se vegyél, bár nem is sok van. Nagyon gyenge a maiak teljesítménye, minősége. Gyakorlatilag ha új mai egybeszettben gondolkodnál, akkor nem sok lehetőség van. Pana, LG, Samsung stb...nagyon gyengék. Marad a PC-s vonal. Logitech, Edifier 5.1-ek. Ebből amik optikai bemenettel rendelkeznek, kb 3-4 db van. Hogy melyik milyen hangminőségű, kb az ára határozza meg.

Használtan elég jókat lehet venni 40-50 ezer Ft-ért már. De hát lehet ugye hibás és nincs garancia. Régi Panasonic és LG-k szóltak szerintem a legjobban, a fenti összegért árulják ezeket.

2019. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!