Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért kapcsol be magától a rádió?

Miért kapcsol be magától a rádió?

Figyelt kérdés
Van a konyhánkban egy kis hifi ami be kapcsol néha magától de mindig akkor aüikor közelítünk a konyha felé. Ma is anyám mosogat ahogy a konyha felé vettem az irányt üögötte bekapcsolt. Soha nem kapcsolt üég be úgy hogy senki nem volt a közelben.
2019. jan. 11. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos rádióknál antennától függően van olyan, hogy rosszul veszi az adást, erre az is hatással lehet, ha valaki mozog előtte bizonyos távolságban.

Lehet nem volt kikapcsolva teljesen, rádió ment, csak adást nem vette, mondjuk akkor sisteregnie kellene, bár ezeknél a moderneknél már nem tudom mi a helyzet.

2019. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:
Mert nem kapcsoltad ki. Ha áramtalanítod, ez nem fordul elő.
2019. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 repulo ***** válasza:
Nem vagy szemüveges véletlenül?
2019. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 repulo ***** válasza:

Csak azért kérdezem, mert nálam szekrénytetőre félretett erősítő távkapcsának gombját valami nyomta, az ablakról visszaverődött, és állandóan mórikált miatta a tv.

Fél év alatt jöttem rá mi az. :-)

2019. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szemüveges. :D Ki van üindig kapcsolva kikapcs gomb és ki írja good bye . Távirányítót nem is használjuk hozzá. De elég ritka egyépként majd kiderítem hogy mi lehet.
2019. jan. 11. 21:24
 6/9 repulo ***** válasza:
Nagy gőz a konyhában?
2019. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs idözitett bekapcsolása????????
2019. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire modern a készüléked, de van egy-két variáció! Az egyik alapján rendelkezhet a rádiód egy automatikus használati móddal, amely bekapcsolja a rádiót adott időpontban, - de ez az időpont mindig ugyanakkorra esik - figyelembe véve, hogy általában csak egy 24 órás időtartamon belül lehet megadni az automatikus bekapcsolás időpontját általános polgári használatra készített rádiók esetében. A "schedule" opcióval több napra, időpontra, frekvenciára, üzemmódra, jelszintre is lehet tervezni, de ez már lényegesen magasabb, profi szintre készített rádiók esetében áll. Az ilyen vevők minimum több százezer forintért érhetőek el.

Másik lehetőségként írta itt valaki a magas gőz koncentrátum lehetőségét, ami nem butaság, mert a gőz a technikában lecsapódva rövidre zárhat áramköröket - víz minőségében.

A távkapcsoló is hordozhat - elhasználódásából eredően - problémákat, amennyiben van.

2019. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van távkapcsoló, akkor játszhat az is, hogy a hatókörön belüli távolságban rendelkezik más ember is egy ilyen képességű távirányítóval és ő kapcsolgatja a készülékedet úgy be, hogy nem is tud a dologról.
2019. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!