Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kapcsol ki az autós...

Miért kapcsol ki az autós rádióm indulásnál?

Figyelt kérdés
Üdv! A következő a helyzet. Ma vettem az autómba (IV Golf 2000 évjárat) egy új autós rádiót (Blaupunkt Brighton 170BT ) Be is szereltem a helyére el is indítottam a zenét bluetoot-on keresztül szólt is mind addig míg az autóval álló helyzetből el nem indultam. Ekkor viszont kikapcsol és ameddig megyek nem is tudom be kapcsolni, csak amikor ismét megállok. De csak addig szól míg megint meg nem mozdulok a kocsival :D Szóval nem értem hogy álló helyzetben miért szól mikor mozgás közbe meg nem.

2018. okt. 9. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt tudom elképzelni, hogy az autó generátora túl magas feszültséget állít elő, ami alapjáraton még a rádió működési tartományába esik, magasabb fordulaton viszont eléri a határt és a rádió letilt, hogy megvédje a hangvégfokot. Jó lenne rámérni műszerrel.
2018. okt. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Csak hogy tisztázzuk. Álló helyzet egyenlő a leállítot motorral, vagy pl beindítod az autót, egyhelyben állsz vele, alapjáraton megy a motor, úgy működik? Vagy ha álló helyzetben üresben nyomsz egy kis gázt?

Ha a mozgás az tényleg csak a mozgás, akkor viccesen azt mondanám, hogy úgy vezetsz, hogy közben kapaszkodik a rádióban a zenekar :)

2018. okt. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem pontosabban a dolgot. Úgy tűnik a fordulat számnak nincs köze hozzá. Beindítottam az autót majd bekapcsoltam a rádiót. Szépen szólt, majd álló helyzetben 3000-ig felpörgettem a motort a rádió ugyan úgy szólt. Azt amint állóhelyzetből szépen elindultam ki is írta a rádió hogy good bye és kikapcsolt :D Nem tudom mennyire fontos információ az, hogy ha be van dugva a rádió, és nincs gyújtáson az autó világít a hátsó rendszámtábla világítás,az elakadás jelző gomb, ablakemelő gombok, szélvédő fűtés gomb.
2018. okt. 10. 17:27
 4/4 Krisz2233 válasza:

Szia!

A minap én is ugyanezzel a problémával találkoztam, ugyszint Blaupunkt rádióval! Szeretnék érdeklődni mi volt a probléma oka? Gondolom azóta már sikerült megoldani :) köszi!

2019. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!