Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Minden drónra kötelező engedél...

Minden drónra kötelező engedélyt kérni ha nem saját udvaron reptetem pl?

Figyelt kérdés
Úgy értem van e valami,hogy méret vagy hatótáv ha meg halad egy meghatározott távolságot vagy méretet.Nézegettem egy drónt olyan 30EFt körül van TIANQU VISUO XS812 olyan 200 méteres hatótávot írnak neki meg átlagos méretű.

2019. jan. 16. 00:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Veszélyes az engedély nélküli reptetés:


[link]

2019. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag a fűszál magasságától kell légtérhasználati engedély saját udvaron belül is.

amit lakott területen belül jó eséllyel nem kapsz meg.

és kötelező is kell

2019. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én már lemondtam a drónozásról.
2019. jan. 27. 11:38
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért azt tisztázni kellene, hogy minden drónhoz kell-e engedély, mert vannak egész kicsik mint amit a kérdező is említ, és vannak ember méretűek is, de azok már a több millió forintos árkategóriában vannak.
2019. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

jó magyar törvényalkotási mentalitás szerint még erre is kell felszállási engedély és kötelező felelősség biztosítás:

[link]

a kötelezőt persze még megértem, mert 20 milliós autót meg tudsz ezzel is karcolni annak az ujrafényezése pedig fél millió Ft.

a gond inkább az, hogy elméletileg megvannak a kategóriák, mihez mi kell de nincs elfogadva így a gyakorlatban drón van minden mérettől és súlytól függetlenül.

olyan gyakorlat is van, hogy ha elvonulsz ember lakta részről és ott drónozol ahol senki se látja akkor rendőr se látja és birságolni se fog.

de ettől még szabályt szegsz ha nincs felszállási engedélyed és köteleződ, csak sértett nem lesz s ügy nem lesz.

ellenben ha arra kirándul egy rendőr s unatkozik, akkor eljárást indíthat ellened.

nem túl életszerű de megtörténhet.


a leginkább bevált gyakorlat az, hogy tagságit váltunk valilyen modellegyesülethez azon keresztül júval olcsóbb lesz a kötelező, majdnem az összes drónunkra érvényes lesz (kivéve a sok kilós drónok mert ahhoz még vezetői engedély is kell) ugyis egyszerre csak 1 drónnal repülsz.más kezébe nem adhatod mert akkor már nem érvényes. és az egyesületben van kitől rákérdezni a szabályoknak, nincs félreértelmezés s naprakészen tudják a szabályokat ha közben valami változik erről is tudni fogsz.

be kell látni hogy ez már a XXI század, nem ugy működik a világ hogy fogok valamit s elhajitom, reptetem, stb.


régen működött az is hogy megtisztogatom a puskámat s a levegőbe lövök vele egyet, ma már ez sem legális

2019. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!