Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A leadott VHS, DVD, Blu-Ray...

A leadott VHS, DVD, Blu-Ray lejátszókkal és egyéb elektronikus eszközöket, hogyan tudják újrahasznosítani? Mi lesz ezekkel a kütyükkel, hogy ha leadjuk a szelektív lerakóba vagy méhtelepeken?

Figyelt kérdés
Mit csinálnak ezekkel a kütyükkel ? Mi lesz a sorsuk leadás után ? Mit fognak velük kezdeni ? Régi vastag monitort is írhattam volna negyediknek csak ez most jutott eszembe :D

2019. jan. 17. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Van bennük egy "csomó" réz. Meg arany. Meg platina. Kinyerik ezeket, és újra eladják. Persze több tonna elektromos hulladék kell akár csak egy arany medálhoz is. Régebben ez volt nagy üzlet, de hogy megy fel a nemesfémek ára, egyre inkább azzá válik.
2019. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy *nem, tehát "nem volt nagy üzlet".
2019. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem értem. Az kimaradt,hogy én is adtam már le vhs dvd lejátszót szelektívbe és ezért kérdeztem. 4 darab dvd lejátszót amik már menthetetlenek voltak szóval ha van a dvd lejátszókba arany ,rész platina akkor már ledarálták őket valószínű.
2019. jan. 17. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Többnyire nem kezdik kézi erővel szétszerelni és úgy szétválogatni,ledarálják az egész kütyüt és után mágnessel kiválogatják a mágnesezhető fémeket,majd a műanyagot és a többi nem fémet.

A nemesfémeket aranyat,stb.vegyi úton oldják le az alkatrészekről.

A maradékot meg összeolvasztják és akkor tudják szétválasztani a kohóban.

Ismeretterjesztő csatornákon gyakran vannak a folyamatot bemutató filmek.

2019. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudsz olyan videót ahol ezt csinálják ? youtube-on pl ?
2019. jan. 17. 19:05
 6/7 szántóvető ***** válasza:

nyilván ugyanarra a sorsra jutnak mint az új cuccok:

[link]

2019. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor a roncs autókat amik szét vannak törve azokat is szétvagdossák ezek a nagy gépek. Mindig látom,hogy totálisan tele vannak a roncsautó telepek.
2019. jan. 17. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!