Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi égetheti le a mélynyomót?

Mi égetheti le a mélynyomót?

Figyelt kérdés

Hello!


Az lenne a kérdésem,hogy mi égethette le másodszor is a mélynyomót? Amikor elsőt megtörtént,akkor kicseréltem egy másikra ami egy darabig szépen szólt, aztán az is beadta a derekát. Egy 5.1es házimozi aktív mélynyomója. Nagyobb hangerőn lett kirántva jack többször, azután ment tönkre, feltételezem attól. Gondoltam veszek bele még egy mélynyomót meg még valamit kéne, talán valami relé mehett még el benne?


Ha valakinek volna valami ötlete, azt szívesen meghallgatnám.


2019. jan. 19. 04:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Impulzusok nem tesznek jót neki, sérülhet is esetleg, bár úgy illik méretezni, hogy az erősítő gyengébb legyen hozzá képest.

De rövid impulzustól nincs ideje megégni, már ha szétszedve láttad is ténylegesen a csévetest égését.

Tartós túlterhelés vagy DC-csatolt végfok hibája esetén a DC-táp kijutása tudja leégetni. Utóbbi esetben persze már nem javul meg egy hangszórócserétől, javítást igényel az erősítő.


"Talán valami relé" laikusok egyik kedvenc kifejezése, mint a "csak egy biztosíték" vagy a kapcsoló.


Eleinte nem is értettem, hogy miért mondják, de ügyfeleim elmondásából kikövetkeztettem, miután rendszeresen hívtak azzal, hogy "elromlott a TV-m, nem lehet bekapcsolni, biztosan hibás a kapcsolója".

Ennyi!

Nem lehet bekapcsolni --> tehát hibás a kapcsoló.

Kész!

Nincs szükség a szakember tudására, aki ezernyi alkatrész közül megkeresi a hibásat, hiszen ezt még a nyugdíjasok is tudják: vagy kapcsoló, vagy biztosíték. Esetleg relé. De tényleg, hívnak néha az utóbbival is. Noha relé többnyire nincs is benne.

2019. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nagyobb hangerőn lett kirántva jack többször, "

Aminek nincs hatása a kialakult helyzetre.

2019. jan. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, mint látszik nem sokat értek hozzá. Feltételeztem,hogy talán a jack miatt mert az volt az egyetlen nem szokásos cselekvés a használat közben mikor elromlott, azért gondoltam,hogy valami zárlatos lehet benne mert amikor beleraktam az úgy mélynyomót egy darabig úgy szólt ahogy kell neki de aztán folyamatosan romlott,ilyen búgáshoz hasonló hang utána kinyúvadt a mély, úgy is használom már egy jó ideje basszus nélkül és mégy.
2019. jan. 19. 09:02
 4/7 A kérdező kommentje:
mindenesetre köszönöm a választ!
2019. jan. 19. 09:03
 5/7 Szirty ***** válasza:

A végfok (erősítő) hibája is okozhat ilyet ha a kimenetén tartósan DC feszültség jelenik meg.

Ezt onnan lehet felismerni hogy bekapcsoláskor (kivezérlés nélkül is) a membránt a hangszóró kitolja vagy behúzza.

2019. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erősítő hiba. Nézesd meg az erősítőt olynnal aki ért hozzá (nem csak azt állítja a szomszédban Józsibácsi ezermester fia), szakember és látott már ilyet.
2019. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm!
2019. jan. 19. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!