Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fejhallgatót vegyek?...

Milyen fejhallgatót vegyek? 30. 000 Ft keretem van rá.

Figyelt kérdés
Jelenleg egy SONY MDR-XB550-em van. Erről akarok egy jobbra újítani. Számomra kiemelten fontos a basszus. Illetve ha bluetoothos az előny. 30000et szánok rá max. Kivételesen jó ár/érték arány esetén maximum 50ezret.
2019. jan. 20. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy fejhallgatónál is az a lényeg, hogy milyen sávszélességet tudnak megjeleníteni a hangszórójukon. Mivel az emberi fül nagy általánosságban 20Hz-20000Hz-ig hallja a hangokat, szinte mindegyik fejhallgató ezzel a felirattal kerül a dobozba. Persze a hang sokszor elmarad a várttól.


Én a fiamnak vettem meg a fenti modellt és meglepetten tapasztaltam, hogy elég gyenge a felső hangtartománya annak ellenére, hogy nekem az alaptípus van. Mindenesetre neki nagyon tetszik, állatnak találja a mélyet.


A lényeg, hogy a mély hang ezért legyen minél lejjebbi szám, vagyis 20Hz alatti. Én maradnék a Sonynál, mert szerintem nagyon kiegyensúlyozott és tiszta hangja van a piacon szereplő többi márkákhoz képest. Én személy szerint egy Beyerdynamic DT990 PRO-val szemezek, de otthoni használatra készült. Ami az adatok szerint közel van hozzá és talán neked is megfelelhet, az a

Sony MDR-XB950B1. Ez állítólag 3Hz-től 28000Hz-ig képes megszólaltani a hangokat és az ára 26.990 Ft az Árukeresőben. nem ismerem a hangját, de feltételezem, hogy jobban szól sokkal, mint ami most rendelkezésedre áll. Mindenesetre nem árt, ha elmész valahová, ahol meg tudsz hallgatni pár fülest. Mellékelem a linket, ahol megtalálod (felülről a harmadik) és olvasd el a véleményeket is, hátha az is segít a választásban.


[link]

2019. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehagyta a cím végét, szóval lássuk a közvetlen linket:


[link]

2019. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Egyébként és is a xb950b1-en gondolkozok. De azért a biztonság kedvéért ki fogom próbálni valahol vásárlás előtt
2019. jan. 20. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:
2019. jan. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha nem üvolteted annyira, de kell a basszus, tölts le egy EQ-t,kapcsold be, és vedd le a zenéről a szopránt audacity-vel (idióta, de hatékony megoldás 🤔) Úgy hallgasd a zenét. Ha meg kell a hangerő, vegyél jbl-headset-et. Szerintem jobban jársz, ha eredetit veszel gyengén, mint eroset vennél, ami hamisított. Ezt tudom ajánlani neked, de magadra kell hallgatnod. Hogy a füled, milyen hangtechnologiat bír!
2022. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!