Mit csinálhatott egy VHS cleaner szalag egy régi de hibátlanul működő VHS magnóval?

Figyelt kérdés

Előkapartam a száz éves VHS magnómat. Bedugtam kazetta be play és ment hibátlanul. Csévélés oda vissza megy kép hang oké.


Nem volt használva 100 éve.

Gondoltam azért egy kis tiszítás nem árthat neki így betettem egy VHS cleaner szalagot

ilyet:


[link]



kb 2 percet volt benn a szalag na azóta totál kampec a magnónak.


se kép se hang. a kazetta megy benne csévél behúz minden oké de semmit nem ad ki csak üres fekete képet, se kép se hang



WTF történhetett?


2019. jan. 23. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ezek a tisztító szalagok a totál átverés kategória. Ilyen eszközöket, mint egy videómagnó, csak hozzáértő tisztítson.
2019. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű hogy az a tisztitó kazetta már rohadt koszos lehetett , tele rakódva mindennel.

Na most te ezt rányomattad a a fel és lejátszó fejekre, össze koszoltad inkább mint tisztítottad volna.

Azt meg nézheted ha leveszed a tetejét, burkolatot hogy ahol megy a szalag benne, azokat a kis görgőket mindegyiket tisztítsd meg egy kis alkoholos fültisztítóval.ó, majd szárazra töröld. De már annak látszani kell hogy van e valami kosz oda kenődve.

2019. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"y kis alkoholos fültisztítóval."


milyen háztartásban használatos tisztítószert ajánlasz?

Nem viccelődés de alkoohol énnálam max a doboz sörben van.

Mit teygek rá?

Aceton van, van alkoholos ablaktisztító van office screen cleaner (non alc) ezek vannak

2019. jan. 23. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A videófejet kell szakszerűen megtisztítani, de aki nem ért hozzá, az betehet egy kazettát lejátszásra, 1-2 óra múlva megjöhet a kép, a forgófej öntisztulása miatt.

Volt régen videoszervizem, volt ilyen eset is, hogy hiába tisztítottam a fejet, nem akart megjavulni.

Benyomtam egy kazettát, megtisztult magától.

2019. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol nem aceton.

Videófejre alkohol vagy sebbenzin mehet.

2019. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári alkohol.
2019. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!