Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tényleg kevesebbet fogyaszt a...

Tényleg kevesebbet fogyaszt a sima LED mint az OLED?

Figyelt kérdés

[link]


55-65 colos tévéknél



2019. febr. 1. 04:17
1 2
 1/12 repulo ***** válasza:
Úgy látszik igen, de nem ennyivel. Megnéztem két azonos nagyságú LG-t, ~ 20 % az eltérés.
2019. febr. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy kevesebbet fogyaszt.


Beleraknak oár szupertakarékos LED-et hátulra aztán jól van.


OLED-nél minden subpixel külön analóg fesszabályozott LED és nem is takarékos... ezért van sajnos az, ha havas tájat nézel visszaveszi a teljes fényerőt.


Viszont sötét jeleneteknél meg alig fogyaszt, szóval ott kiegyenlítődik.


...de lényegében teljesen mindegy a fogyasztás, amíg nem 400 wattra kell méretezni mindent.

2019. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

úgy számolok, hogy tévét 10 évre veszek, sok tévézés mellett ez a tévé árának akár többszörösét is kiteszi, tehát érdemes a fogyasztással is előre kalkulálni.


Azt gondoltam az OLED jobb fogyasztásban, bár semmit nem tudok róla.


Mert így nincs ösztönözve a tv ipar az új tévék eladására, mármint aki a fogyasztást is figyelembe veszi. Még ha itt a képminőséget kell is nézni alapvetően.

2019. febr. 1. 13:13
 4/12 repulo ***** válasza:
Ha 10 évre számolsz akkor OLED, mert az LCD-nél kb 30.000, míg az előzőnél 70-100.000 üzemóra élettartammal számolnak a gyártók.
2019. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

OLED-et jelenleg csak és kizárólag a képminőségéért érdemes venni. A feketék miatt. Nekem is az van, és lényegesen jobb mint az LCD.


A fogyasztáskülönbség elenyésző +50 Wattra számolva is csak évi 3-4000 Ft különbség! Ez szinte semmi.


Ezek a TV-k ajtótámaszok lesznek 2-3 év múlva, ez a legkisebb probléma.


Egyébként az OLED-re azért vigyázni kell, TV csatorna logókkal pl... Pl Eurosport Live piros logója szépen beleéghet ha több száz - 1000 órát nézed.


Rtings tesztek is alátámasztják, hogy kb 3-500 óra összeadott konstans tartalmig bírják.


KábelTV-t szerintem egyik sem bír 10 évig, jó ha max 3-at.


Viszont ha csak filmezel, logók nélkül esetleg néha játék 20-20 óra összegzett konstans tartalommal, semmi baja nem lehet.


KábelTV-re én biztos LCD-t vennék viszont.

2019. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

kábeltv-re kellene, már filmet se nézek nagyon


előző tv 10 éves samsung lcd és a képével semmi baj.

Azt hittem csak a plazmáknál van beégés, de 1-2 óránál tovább nem megy egy csatorna, szóval ez a gond nem fenyeget.

2019. febr. 1. 20:11
 7/12 A kérdező kommentje:

na most napi 16 órát ment az a samsung és még a kép bírja!

16ó*365nap*10év


ez nincs 60000 óra

2019. febr. 1. 20:13
 8/12 A kérdező kommentje:
Most te LED LCD-re vagy sima LCD-re érted, hogy csak 30000 órát bírja?
2019. febr. 1. 20:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy meddig megy, öszzeadódik és egy idő után a kompenzációs elektronika nem bírja utánhúzni a tranzisztor nyitófeszültségeket.


Vagyis tudná, csak a szerves elektrolumineszcens anyag szivacsosan degradálódik.


[link]


Itt ki lehet számolni mennyit mentek összesen.


Egyébként elég jól bírja pl a játékos készülék és a B8-as évtől már növelték a piros subpixel méretét... tehát kevésbé éghet be a piros logó


Egy biztos, kábelTV-re semmi értelme 4K OLED TV-t venni. Minek? Még rendes FHD adás sincs, csak 1080i agyontömörítve.

2019. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként 10 évre felesleges TV-t venni.


Elektronikai hulladék mind. Örülhetsz ha 3-4 évet elmegy.


Max 5 évre érdemes számolni/tervezni, aztán mehet a szemétbe vagy a nagyihoz. Addigra már tekercsekben printelik az OLED-et...

2019. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!