Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vásároltam egy 2.1 csatornás...

Vásároltam egy 2.1 csatornás erősítőt, szerintetek milyen tápot vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Ezt vettem meg:


[link]


Mekkora táppal hajtsam meg?

48V -os DC az okés, de hány apmeres?

7,5A az ajánlott, de az nem lesz kevés?

Ha nagyobbal hajtom, mondjuk egy 12,5A -el, az megölheti?



2019. febr. 21. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nagyobb terhelhetőségű tápegység nem árt, ezt maga a fogalom is szemlélteti:


Terhelhetőség.


Adatlap: [link]

2019. febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Világos!

És a közép magas hangsugárzók és a mélysugárzó is 4 Ohm -os legyen?


Úgy szeretném, hogy 2db közép-magas sugárzó (két álló, darabonként 2 hangszóróval) + mélyláda.

Mit ajánlasz? Milyen hangszórókat vegyek?

2019. febr. 22. 07:53
 3/17 Zzzoli ***** válasza:

600watt a maximális kimenő teljesítmény, tekintve hogy D osztályú így jó a hatásfoka nem sokkal kell rászámolni.

Ha 700watt összteljesítményben gondolkodsz, az majdnem 15 amper 48 volton.

Nyilván ez akkor ha minden csatorna ki van terhelve maximumon.

A leírt teljesítményeket 4ohmos hangszóróra tudja. Tehát ha ki akarod hozni belőle a maximumot 4 ohmos mély kell.

2019. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az mindegy, hogy autós mélynyomó vagy hifi? Ha 4 ohmos akkor okés? Jelenleg egy 4 Ohmos -al szemezgetek:


[link]


Ha ezt a hangszórót választom, hol tudom megnézni milyen láda kell hozzá? Sob vagy reflex nyilásos.. stb stb.


Van erre valami program is?

2019. febr. 22. 09:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Mély, közép, magas hangszórók egyforma impedanciájúak legyenek.

Lehet találkozni itt is olyan tévhitekkel, amikor ezek párhuzamos eredőjére gondol valaki, de ez nagyon téves gondolat.

Mindegyik hangszóró csak a saját sávjában terhel, köszönhetően a hangváltónak is.

Dobozméretezéssel nem szoktam foglalkozni, de a linkelt oldalon talán segítenek abban is, hogy melyik doboz való hozzá.

2019. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Zzzoli ***** válasza:

Terhelés szempontjából mindegy hogy HIFI vagy car audio, de azt te tudod hogy mire akarod használni. Más és más paraméterekkel rendelkeznek.

Egy jó HIFI hangszóró szett nem olcsó, viszont jó az érzékenysége. Viszont ahhoz már nem egy ilyen D osztályú erősítőt illik párosítani.

2019. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Garázsba építek egy picit komolyabb hangzású rendszert, bulizáshoz, szereléshez, italozáshoz, főzögetéshez.... stb :D


Nem annyira lényeg a teljesen tiszta, fullos rendszer. Inkább az hogy szóljon rendesen ész kész. Meg legyen rendesen mély, azt szeretjük, főleg a szomszéd.. Őt is szeretjük!

2019. febr. 22. 10:17
 8/17 A kérdező kommentje:

Még az érdekelne, hogy ehhez az erősítőhöz vajon kell-e hangváltó, vagy ő szétkapkodja Hz szerint? Nem találok erre utaló leírást. Mondjuk nyilván csak 2 utas (hangváltó) rendszer, de ebben az esetben van mély és mély közép? Vagy van mély és közép+magas?

Kérdésem: Vegyek hozzá mélynyomót és kétutas közép/magas sugárzót, vagy a mélyet simán bekötöm és a másik csatornát én válasszam szét egy hangváltóval közép és magas tartományokra?


Remélem érthető a kérdés!

2019. febr. 22. 10:22
 9/17 anonim ***** válasza:

2.1 erősítők lényege, hogy eleve szűri a tartományt, a mélycsatornához nem kell további passzív szűrő.

A közép-magas sugárzóban viszont igen, ha az nem szimpla hangszóró.

Legegyszerűbben azt is meg lehet tenni, hogy a közép megy rá direktben, a magas pedig egy kondenzátoron keresztül, noha ez elvileg igénytelen megoldásnak számít, de gyakorlatilag sok esetben elmegy.

Vagy rendes passzív keresztváltó kell hozzá.

2019. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Teljesség kedvéért lehetséges olyan megoldás is, amikor egy dinamikus közép és egy piezo magas direktben párhuzamosan van kötve, miután a piezo nem igényel szűrést. Vagy "magának szűr", másképp mondva.
2019. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!