Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vásároltam egy 2.1 csatornás...

Vásároltam egy 2.1 csatornás erősítőt, szerintetek milyen tápot vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Ezt vettem meg:


[link]


Mekkora táppal hajtsam meg?

48V -os DC az okés, de hány apmeres?

7,5A az ajánlott, de az nem lesz kevés?

Ha nagyobbal hajtom, mondjuk egy 12,5A -el, az megölheti?



2019. febr. 21. 21:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ha veszek egy 3 utas hangváltót és abban nem kötöm bele a sub-ot csak a közép és magas tartományokat az megoldás lehet?

A hangváltóknál lényeges a W is? Tehát ha az erősítő 600W akkor a hangváltó is 600W-os legyen?

Full analfabéta vagyok a témában azért kérdezgetem ilyen részletesen!


Vagy mivan akkor ha veszek egy kétutasat (közép és magas egyben)??? az is rendben lenne?

2019. febr. 22. 11:46
 12/17 anonim ***** válasza:

Mivel a hangváltókban áramkörileg elkülönülnek a sávok, működik a mély nélkül is.

Teljesítményben a mély jellemzi ezeket, a többi sáv alkatrészei arányosan kisebb terhelhetőségűek.

Csak mivel egy hangváltót konkrét sugárzók paramétereihez, doboz akusztikájához illik méretezni, hangolni, egy külön-külön vásárolt rendszer, "univerzálisnak" mondott hangváltóval szakmailag eleve agyrém szerintem.

Működni szokott persze, de hogyan, az más kérdés.

2019. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet a kétutas (közép és magyas) hangszórókkal?

Ha egy ilyet kötnék be az megfelelhetne?


Láda méretezésben kaphatok kis segítséget a mélyet és a középmagasokat tekintve?

2019. febr. 22. 12:22
 14/17 anonim ***** válasza:

Komplett közép-magas mehet rá természetesen.

Méretezést továbbra is passzolnám másnak, ezt a részét csak érintőlegesen ismerem, mivel elektronikával foglalkozom régóta, noha annak sok területével, de nem hangsugárzók méretezésével.

Mondhatni "láttam már olyat" a szakirodalomban, de csak ennyi.

2019. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Zzzoli ***** válasza:

A közepet és a magasat is le kell választani. Mivel ez egy egyszerű megoldás lesz egy 6db/oktávos sávszűrés elég lesz bele.

Tehát közép elé és magas elé egy kondi, mély elé esetlegesen egy induktivitás, de ez akár el is hagyható.

Magas elé raksz egy 2,2-4,7 mikrósat, közép elé egy 10-22 mikrós közöttit. Nyilván kísérletezgethetsz vele hogy neked melyikkel megfelelőbb. Nyilván minél nagyobbat raksz, annál jobban jön lefelé a ráengedett frekvencia. Lehet hogy alá jössz a hangszóró átviteli tartományának és csak feleslegesen terheli a rámenő jel.

Neked egy somogyi kategóriás kínai szett teljesen meg fog felelni oda, azt neked kell eldönteni hogy mekkora mélyet veszel, de amiben gondolkodsz, ahhoz kb. egy 30 centis mély, egy 13cm közép, és egy 1 collos kis kínai lágy dóm magas megfelel.

2019. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ha a középtartományba 2db 4 Ohmos hangszórót raknék /hangfal, akkor azt sorosan vagy párhuzamosan kell bekötni?

Amit terveznék az így nézne ki: /hangfal = 2db közép+piezo

Hány ohmosok és hány wattosak legyenek, ha az erősítőm a kérdésemben belinket lesz, tehát, 2.1 150+150+300W 4 Ohm.

2019. febr. 24. 14:08
 17/17 A kérdező kommentje:

plusz a subláda, de az evidens...


Tehát 150W = 2db középsugárzó + piezo

2019. febr. 24. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!