Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Wifire csatlakozó smartTV-töl...

Wifire csatlakozó smartTV-töl összeomlik a router, miért?

Figyelt kérdés
Vettem egy Samsung 7402-es smart TV-t, ami wifin csatlakozik az internethez. Az a gond, hogy kb. 15perc után meghal töle a router, és sehol nincs net. Se kábelen, se wifin, mindig teljes rebootot kell csinálnom. A router egy 150Mbps Tp-link. Mi lehet a probléma? A tv-n kívül eddig évek ota két telefon szokott wifin lenni, plusz kábelen egy PC, eddig sose volt gond.
2019. márc. 1. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az okostévék folyamatosan dlna szervert keresnek a hálózaton, hogy meg tudják jeleníteni a bemenetek között. Valószínűleg ez nyírja ki a routert. Egy firmware frissítés valószínűleg megoldja.
2019. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mármint a TV-n kellene frissítenem?
2019. márc. 1. 23:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem, a routeren.
2019. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben. Bár a TV-hez is találtam egy januári frissítést. Köszönöm.
2019. márc. 1. 23:23
 5/14 Zzzoli ***** válasza:
Egy firmware frissítéssel tényleg megpróbálkozhatsz a routeren, ha nem lesz sikeres, akkor venni kell normálisabb routert.
2019. márc. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egy 10-es verziójú WR841N-em van, amihez 2015-ben volt legutoljára frissítés. Ugyanennek a típusnak a 14-es verziójához van 2018-as firmware. Próbáljam meg azt rátenni vagy azzal csak tönkreteszem?
2019. márc. 2. 11:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy a TV kikapcsolt állapotban is csatlakozva marad a wifin és megy az adatforgalom. Folyamatosan nő a "sent packets" száma. Ezért furcsálltam, hogy nem használtuk a TV-t és úgy is elszállt a net. Nem lehet, hogy mégis a TV-vel van a gond? Megnéztem és a TV-n is a legfrissebb firmware van.
2019. márc. 2. 11:39
 8/14 Szirty ***** válasza:

"Azt vettem észre, hogy a TV kikapcsolt állapotban is csatlakozva marad a wifin"


Csak azt hiszed hogy ki van kapcsolva. használj kapcsolós elosztót! :)

2019. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem rossz IP-n van a TV és a router kéri töle a cimet folyamatosan, de bejövö info nem jön, és ezért kiakad az egész. Olyan mintha a TV vagy a router kikapcsoláskor IP cimet váltana, néztem a router kezelöjében, hogy a packet számlálást ujrakezdi, majd másodpercenként több tizezer packetet küld ki a router és nem sokra rá ki is fagy. Ezt hogyan lehet megoldani?
2019. márc. 2. 18:00
 10/14 Zzzoli ***** válasza:

A TV a router dhcp szervere által kiosztott IP tartományban lesz, azaz van, egy a routertől kapott IP címen. Nem akar másikat kikapcsolás után, meg ilyenek.

A szomszéd nem tudja a wifi jelszavadat?

A 841N-túl próbálj elszakadni, amúgy is 100 megásak a lan portjai, gondolom ettől a neted sebessége gyorsabb, tehát megérett a cserére. Ha nem akarsz túl nagy befektetést, akkor egy Tp-link AC1200 jó alternatíva lehet. Támogatja az 5GHz wifit is és gigabites lanokkal va ellátva, másrészt nem lesz semmi ilyen problámád. Nyilván pénz kérdése, lehet ettől magasabb kategóriás útválasztóba is fektetni.

Nekem most egy ilyen üzemel, teljesen megfelel, rendesen megy vele a smárt tv és a többi eszköz a lakásban. Előtte egy AC 1900 volt, az magasabb kategória, de elhalálozott, mert a padláson volt elhelyezve. Viszont a felhasználás során, nem élveztem semmi előnyét annak hogy 40 ezerért vettem.

2019. márc. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!