Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangrendszert ajánlanát...

Milyen hangrendszert ajánlanátok nekem? Leginkább zenehallgatáshoz, de azért játékhoz is használnám.

Figyelt kérdés

Lényeg: Jól szóljon az adott körülményekhez képest, nem kell high tech, de azért szépek legyenek a hangok (és hangos :D )

22nm szobában lenne, aminek a belmagassága 2,6m, és valószínűleg csak a szekrény tetején tudnám elhelyezni (2m magasan, a szoba teljes hosszában el tudnám helyezni), vagy egy sarokba az egészet...

én 2.1-re gondoltam, mivel 5.1-es filmeket nem nézek, meg ha jól tudom zenehallgatáshoz az nem optimális (ne b...tok le ha nem így van csak igazítsatok ki :D )

Zenébei stílus (ha számít: metal, hard rock, ebből viszont a dallamostól a hörgösőn át minden)

Játékokhoz is szeretném használni, ha TV-n játszom (sz.gép, konzol vegyesen).

Továbbá nagyon fontos lenne, hogy Bluetooth-on is lehessen hozzá csatlakoztatni eszközt, mivel a 3,5-öst nem tudnám ennyifelé megosztani, illetve, nagyon jó lenne időnként a telefonról is lejátszani ezt-azt kábelek nélkül. (vagy ehhez létezik valamiféle központi egység, amire egy tetszőleges 2.1-es rendszert csatlakoztatok?)

Összeg amit rá költenék: ne legyen több százezer... 100e valamennyit még lenyelek, de olcsóbb megoldásokra is kíváncsi vagyok ;) Jöhetnek a tippek, ajánlások, de még kioktatást is szívesen fogadok, amiből lehet tanulni! :)



2019. márc. 2. 14:25
 1/2 repulo ***** válasza:
100%

Hát, erre a 100k kevés lesz, mivel a funkciók amiket szeretnél, csak az újabb erősítők tudják, használtból nehéz találni.

Ha rendes méretű mély hangszóróval rendelkező hangfalat veszel, semmi szükség külön mélynyomóra, zenére felesleges, ha mégis veszel, akkor mindjárt kettőt kell, sokkal egyszerűbb beállítani.

Szóval kezdetnek ez az erősítő már megteszi, a sorozat eggyel kisebb tagja már nagyon kutyaütő.

[link]

Hangfalat kénytelen leszel használtat keresni, vagy emelni a tétet.

Hangfalat szekrény tetejére nem teszünk. Tényleg.

Még véletlenül sem.

A magassugárzónak kell kb a füleddel egy szintben lennie, amikor ülsz.

2019. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt több probléma is van. Rock zenéhez mivel eleve egy torzított hangot hallasz, nagyon jó cucc kell, hogy tényleg élvezhető legyen, sok százezres rendszereket is ki tud fektetni. Szekrény tetejére sztereó rendszerben hangfalat nem teszünk, a mély beteríti majd a szobát, döbörög eszetlenül, magasak meg sehol sincsenek. Amennyi mindent szeretnél, kezdésnek [link] a hangfal viszont vagy használt lesz, vagy többet szánsz rá, legalább egy ilyen nem ártana újan: [link]

A keret túl van lépve, ehhez még kéne valami normális hangfalkábel, de az mondjuk erre még egy 10-es, és normálisan helyezd el őket, élvezhető hangja lesz.

2019. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!