Kisült volna az erősítőm?

Figyelt kérdés

Van egy Sony RXD5 típusú mini hifi rendszerem. A mai nap hallgattam a zenét(NEM MAX HANGERŐN, sosem szoktam úgy)s már több mint 2-3 órája hallgattam, s feltünt, hogy ennyi ideig bírja. Mivel eddig ha túl sokat működött akkor egy idő után megállította a zenét magától s kérte, hogy kapcsoljam ki a biztonság érdekében. ''Push power to protect'' vagy valami hasonlót, nem emlékszem pontosan a kifejezésre. Na, a lényeg, hogy hallgatom s egyszercsak hirtelen megáll a zene, nem a szokásos módon, hanem mintha valami roppant, reccsent, kisült volna. Az erősítőn nem működik minden gomb, a CD -t nem forgatja, nem csúsztatja ki, a hangerőt nem tudom állítgatni, viszont a távirányítóval igen. A legtöbb funkció még működik rajta, de egy-kettő nem. Próbáltam telefonról, gépről zenét rakni, de nem érzékel semmit, sőt ha a Jack dugaszhoz kézzel hozzáérek akkor sem érézkel semmit(ugye ilyenkor szokott recsegni a hangszoró).

Kisült volna valami biztosíték, vagy mi történt?



2019. márc. 3. 14:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy bekapcsolásnál szokott zúgni, mintha a CD -t beforgatná vagy hasonló, de ezt most nem csinálja.
2019. márc. 3. 14:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kisült, ez csak egy laikus kifejezés, ilyen esetben legalábbis.

Úgy kell elképzelni, ha egy hozzáértőnek mondasz ilyet, magában esetleg kiröhög, azaz ne mondj ilyeneket!

Kondenzátort ki lehet sütni, ha akarom, vagy akkut, szikrázó pulóvert stb., de az teljesen más téma.

A készülék javítást igényel, ennyi a lényeg. Biztosítékcserével sajnos nem úszod meg szerintem, de több részletet én sem tudnék így látatlanban mondani, pedig ilyenek javításával (is) foglalkoztam szervizben.

2019. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisült.
2019. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!