Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Csak tv-zésre milyen készüléke...

Csak tv-zésre milyen készüléket vásároljak?

Figyelt kérdés

Lcd Tv-t szeretnék vásárolni.Nincs különösebb igényem,nem akarok 20 féle dolgot rádugni,nem akarok rajta netezni,csupán tv-zésre használnám.

Amit előtérbe helyeznék: megbízható márka,jó képminőség,egyszerű kezelés.

Van valakinek hasonló,bevált készüléke?


2019. márc. 27. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Barmelyik. Veszel valami török vagy kinai tévét az kesz.
2019. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

LCD? Nem LED-et akartál írni?


Egyébként képminőség tekintetében sok különbség nincs közöttük, mert LED paneleket elég kevés cég gyárt, kb. 6-8 cég és az összes TV gyártó ezek paneljeit használja. Sőt, a TV gyártók 99%-a ezek közül is csak 2-3 cég paneljeit használja: LG, Samsung és esetleg AU. Szóval kis túlzással kijelenthető, hogy szinte az összes TV-ben, márkától függetlenül ugyanazokat a paneleket találod. A panel gyártója adja a vezérlőmodult is, szóval a képminőség és LED panel+vezérlő megbízhatósága szempontjából minimális a különbség, így azt mondanám, hogy a márka mindegy. Nem nagyon tudsz mellé fogni, úgyhogy amelyik szimpatikus.

2019. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A LED tévé az mi szerinted ha nem LCD ??
2019. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ott vettem ahol meg tudtam nézni. Samsung tűnt a legszebb képűnek...

Három éve megy, annyi baja, hogy egy pixel zöldre váltott, fél méterről kezd látszódni, ha sötét a film ott, ahol a pixel van. de a képe amúgy szép. 4k-sok nem tudom milyenek, ki hol tart a fejlesztésben, Sony gondolom saját kijelzőt használ, Samsung, LG szintén, a Philips az LG, egy cég, a többit nem tudom, meg kell nézni

2019. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 2

"LED-panel", te hol élsz? LCD-panel van a LED háttérvilágítású TV-kben, a meghajtóját pedig T-con panelnek nevezik.

Az egy dolog, hogy marketing régen elnevezte LED TV-nek, laikusok szajkózzák is lelkesen, szakmabeliek meg időnként kijavítják, ha nem unják éppen.

De azért már mindennek a teteje, hogy valaki pont a jó elnevezést akarná kijavítani rosszra.

Jó név egyébként még a LED LCD is, amit néha magam is használok, de véletlenül épp ma hallottam a Prohardver egyik szakmai jellegű videójában, pont így nevezték ők is. Mert kézenfekvő.

Az sem igaz, hogy mindegy lenne a gyártmány.

Kínai kijelzők képe egyáltalán nincs olyan kellemes, természetes, mint mondjuk egy LG, amit a török Vestelekben is lehet látni.

Meg a látószög is, utóbbinál szinte tökéletes, még oldalról nézve is, kínainál meg elváltozik a kép.

Ha szerinted mindez nem különbség, akkor mi...

2019. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szempont az ár(persze ésszerű határokon belül)..jelen esetben most fontosabb a megbízhatóság és a minőség.Az ár csupán olyan téren játszik,hogy nem szeretnék plussz 20-30 ezret kiadni azokért a plusszokért,amiket sose fogok használni a tv-n.
2019. márc. 27. 19:39
 7/7 anonim válasza:
Sima hd tv Samsung vagy Lg. Ennyi
2019. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!