Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szereztem egy bakelit lemezlej...

Szereztem egy bakelit lemezlejátszót. Kaptam mellé egy lemezt is. A napokban szert teszek egy fonográfra is. A bakelitlemez jó a fonográfhoz? Sajnos nem vagyok otthon ezekben a dolgokban.

Figyelt kérdés
2019. márc. 29. 17:01
 1/8 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Nem, mert a fonográf viasz- vagy alufólia bevonatú hengereket játszik le. Lemezt a gramofon játszik le, de az sem biztos, hogy ezeket a lemezeket le fogja játszani, mert a gramofonokhoz annak idején általában ún. normállemezek készültek, amiknek a fordulatszáma 78 volt percenként, nem pedig 33 1/3, mint a bakelitlemezeké.
2019. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Ezenkívül mind a fonográfnak, mind a gramofonnak acéltűje van, ami a bakelitlemezt lejátssza ugyan, de csak egyszer, mert kiszántja a tű a barázdákat. Tehát az egy más technika volt.
2019. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Azt mondod, elkezdtél egy rendkívóü költséges hóbortot úgy, hogy fiingod nincs róla, mi az? Csak hogy segítsek, nem véletlenül hagytak fel az emberek a mechanikus szerkenytyűkkel: drágák voltak a lemezek, nehézkes a csere, korlátozott a választék, gagyi a hang. + Igen, zajos.

Akármit mondanak a hifib uzik.

Te meg ott tartasz, hogy fingod nincs mit gyűjtesz, de kiadsz rá egy valag pénzt ahelyett, hogy pl egy szegény embernek adnád.

Annak több értelme lenne.

Vagy pl hogy vbeiratkozz egy szakmunkásképzőbe. Az is segítene.

2019. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

# 3

Nem lenne fontos neked szemétkedni a kérdezővel, mondom ezt úgy, hogy néha én is leugatom némelyiket, de annak van oka szerintem (helyesírás, túlzott butaság, ilyesmi).

Amit te csinálsz, abban viszont csak a rosszindulatot látom.

Gondolkozz vénember, felnőtt egy nemzedék, akik nem láttak ilyet soha.

Erre már én is azt mondom, hogy mire való ez az oldal, ha nem kérdezni?

Feltett egy kérdést normálisan, helyesírási hiba nélkül, az is már valami, az itteni viszonyokhoz képest.

2019. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bubuka508 ***** válasza:
90%
Hát azért nem egészen így van, aki szereti a nosztalgiát, az a hobbyja, az foglalkozik régi dolgokkal a mai napig. Nem véletlenül restaurálják sokan a régi rádiókat és egyéb készülékeket, annak egy külön varázsa van. Persze hogy ezt valaki át tudja élni, annak megfelelő intelligenciával és lelkivilággal kell rendelkeznie. És nem feltétlenül rossz minőségűek a régi hangfelvételek, csak az, amit elhanyagoltak vagy nem megfelelően kezeltek. Ehhez még hifi-őrültnek sem kell lenni, hogy ezt tudja valaki. És akárki akármit mond, az analóg és a digitális hangfelvétel nem ugyanúgy szól. Nekem is vannak régi bakelit lemezeim, én is digitalizáltam a rajtuk levő felvételeket megőrzés céljából, de azoknak a hangzása nincs kimondottan ínyemre, ha van rá időm, mai is előszedem a lemezjátszót és a lemezeket. Az meg, hogy valaki a saját pénzét mire költi, az illető magánügye. Ha úgy érzed, hogy érdekelnek ezek a dolgok és tudsz rá keretet biztosítani, nyugodtan csináld, mások vagyonokat isznak el. Viszont akkor érdemes képezned magadat ezekben a témákban, ez sosem késő, persze alapvető elektrotechnikai és elektronikai ismeretek kellenek hozzá. De megoldható. Ehhez ott vannak a régebbi szakkönyvek, a neten is elég sok minden megvan. A facebook-on ajánlok néhány csoportot, amiknek én is tagja vagyok: Régi rádiók, magnók és egyéb híradástechnikai eszközök, Régi műszerek, Old Hifi Kedvelők Klubja, Orsós magnókat gyűjtők klubja, Kónyi Nosztalgia Rádióközösség, Műszerészek és elektronikával foglalkozók kis csoportja. Itt mindenütt szeretettel várnak mindenkit, kezdőket is és ha nem tudsz valamit, segítenek, nem fölényeskednek az emberrel. Senki nem úgy született, hogy mindent tudott rögtön.
2019. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bubuka508 ***** válasza:
A fentieket a 3-as válaszolóval kapcsolatban írtam, csak mire befejeztem, már írt más is, így ugrott egyet a sor.
2019. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
3# alapvetően igazad van, de te meg a "vénembert" bántod, ok nélkül. Te is éppen olyan bántó vagy.
2019. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7

Hagyjuk már, direkt írtam, a poén kedvéért is, meg a viszonosság kedvéért is.

Meg pontosan azt próbáltam kifejezni, hogyan képzelem el az illetőt, de nem is tiltakozott ellene.

Azt is láttam, hogy más témában is épp ilyen rosszindulatúan kötekedett, mint egy gonosz vénember. Úgyhogy te ezt csak bízd rám nyugodtan, nem ok nélkül írtam!

Hol élsz ember, ez mindig is így működött, hogy "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten".

Még a régi mondásnál is régebb óta.

2019. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!