Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sürgős segítség kell! A...

Sürgős segítség kell! A számítógép nem ismeri fel a külső merevlemezt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy barátomtól kaptam kölcsön a merevlemezt, hogy arról tegyem rá a windowst a számítógépre. Bedugtam, és először gondsan lementettem mindent rá, majd rátettem egy drivert, mert egy videóban így volt. Sikerült a feltelepítés, minden jól ment, viszont a számítógép azt hiszi a merevlemezről, hogy egy pendrive, és csak a driver van rajta, és azt írja ki, hogy 12 Gb-os!

Teljesen kétségbe vagyok esve! Megoldható ez a probléma? Vagy elveszett minden fájlom, és a barátomé is?? (mert neki is voltak rajta dolgai)



2019. ápr. 15. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy a "rátettem egy drivert" lépés egészen pontosan mit takar. Milyen programmal mit csináltál, milyen parancsot adtál ki stb.
2019. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen driverről beszélsz?
2019. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet a többi egy másik partíción van amit nem lát a gép, a lemezkezelőben nézd meg, hogy mi a helyzet.
2019. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb keress fel egy hozzáértő embert!


1. alapszabály: egy másolat nem másolat. Ami csak egy helyen van meg, azzal bármikor történhet valami. Tessék a fontos dolgaitokat rendszeresen menteni! Pont az ilyen problémák elkerülésére.


2. alapszabály: amihez nem értünk, azt ne piszkáljuk! (Illetve ha mégis, akkor legyünk tisztában azzal, hogy komoly adatvesztést okozhatunk.) Ezeknek a netes videóknak pont az a hátrányuk, hogy általában nagyon gyéren magyarázzák el, hogy mit miért csinálnak, és egyáltalán nem biztos, hogy az a műveletsor, ami az illető gépén működött, nálad is működni fog.


3. (barátodnak) Soha nem adunk kölcsön olyan adathordozót, amin az adataink vannak. Vagy ha kölcsön is adjuk, előtte készítsünk róla mentést!



Egyébként a lemezkezelő mit lát?

2019. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Esetleg a "rátettem egy drivert" azt jelenti, hogy rámásoltad a telepítő pendrive image-ét, mint lemezképet (linux alól dd-vel lehet ilyet, másutt nem tudom, mi a megfelelője)? Ez megmagyarázná, hogy miért azt látod a lemezen, amit.
2019. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

próbáld ki másik géppel.

azt meg nem kell megírnu, mit telepítettél, hogy telepítetted, mikyen gépre, mikyen a külső lemez, mikyen drivereket tettél fel....

2019. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jól értem hogy a feltettem egy drivert az azt jelenti hogy letöröltem a redvaba az egész külső winyot és ramasoltam egy Windows installer pen drive tartalmát ?


Mert ha igen akkor minden rendben az van amit akartál látja a gép a merevlemezt

2019. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#1,5,7 Egy ilyen licencet (akkor lehet, hogy nem driver, annyira nem értek hozzá [jaj, miért is kezdtem bele??]) tettem rá, ami a www.microsoft.com oldalról származik, nem írt ki semmi olyat, hogy töröl előtte mindent.

#4, a gép úgy írja ki, hogy: ESD-USB (D:)

Egyébként ezt a videót néztem: [link]

2019. ápr. 15. 19:39
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]

De írja, hogy törölni fog minden, mint minden ilyen program, ami telepítő médiát készít.

2019. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt már legfeljebb a GetDataBack vagy hasonló szektorszintű adatmentő programmal lehetne valamit összeszedegetni azon maradványok közül, amit még nem írt felül a telepítő.

Mivel feltételezem, hogy a HDD jóval nagyobb méretű, a telepítő abból csak kb. 4 GB-ot tett tönkre.

2019. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!