Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek

A kérdés

Egy pufferkondi állásába is tönkre tud menni?

Hozzám került egy videoton erősítő, ami már legalább 20 éve nem volt használva, teljesen jó állapotú, működésileg sem tűnik rossznak. Mennyire indokolt a pufferkondik cseréje? Illetve mennyibe kerül ez mostanság?

Keress kérdéseket hasonló témákban: erősítő, kondenzátor, elektronika, kondi, pufferkondenzátor, retró

ápr. 18. 23:59  Privát üzenet  

A válaszok
Amikor kimérted, milyen következtetésre jutottál az állapotát illetően?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 19. 06:54 Privát üzenet

5 év alatt is, 20 év alatt is csak egy kisebb százalék megy tönkre, míg a többség simán végzi a dolgát.

Konkrétan Videoton pufferhibával is találkoztam annak idején, amikor még szervizben javítottam ilyeneket, de annak következménye volt, morgó hang formájában.

Magam részéről ellenzem a felesleges kondicseréket, egyrészt értelmét sem látom, másrészt egyfajta "butaparaszt" dolognak érzem, amikor nekiül a paraszt és elkezd mindent vaktában kidobálni.

Ahhoz nem kell ész, fogalma sincs az egyes alkatrészek funkciójáról, az áramkör működéséről. Lehet, hogy hülyeség, de szinte sértőnek érzem a szakmára nézne, hogy ilyenek is belegányolhatnak bármibe, tudás nélkül.

Nem tudják azt sem, hogy a kondikat főleg az impulzusterhelés nyírja ki, ahol ez nincs 100 évig is jó lehet, főleg már a korszerűbb kondik.

# 2/5Időpont ápr. 19. 07:18 Privát üzenet

Még hozzátenném, ritka eset volt a puffer hibája, többit meg csak azért írtam (nem a kérdéssel kapcsolatban), mert a fórumokon lehet találkozni olyan nézetekkel, hogy dobálni ki mindent vaktában.

Sőt, régen volt ilyen kolléga is, de túl sok esze neki sem volt, épp csak forrasztani tudott.

# 3/5Időpont ápr. 19. 07:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást.

Mérni sajnos nem tudtam, - nincs hozzá műszerem, de nem torzít és elég erős - ebből vontam le a következtetést.

Ismertem az előző gazdáját az erősítőnek - hozzáértő műszerész volt, szóval biztos hogy nincs elgányolva benn semmi sem.

Azt még elfelejtettem írni, hogy 80-as évekbeli modelről van szó.

# 4/5Időpont ápr. 19. 09:15 Privát üzenet
Öregszik ez a dolga. De ami jó ritkan javítjuk.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 19. 12:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Graetz-híd + pufferkondi után gyök2-szeres feszültség?
Az akkumulátor ha nem használom állásába tönkremegy?
Vettem egy jo állapotu funyirot, foltoltottem olajjal es egyszercsak állásába pár dliter olajat kifolyatott, mi lehet a hibája?
Több pufferkondi alkalmazása lehetséges? (Párhuzamos kapcsolással. )
Őrző-védő munkakutyákat szeretnék kiképezni főleg külföldre, van benne rácio szerintetek? Hogyan tudom felmérni a (külföldi) piacot (kereslet, kínálat), faterom foglalkozik ezzel...
A pufferkondi növeli a feszültséget?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Szórakoztató készülékek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!