Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy pufferkondi állásába is...

Egy pufferkondi állásába is tönkre tud menni?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy videoton erősítő, ami már legalább 20 éve nem volt használva, teljesen jó állapotú, működésileg sem tűnik rossznak. Mennyire indokolt a pufferkondik cseréje? Illetve mennyibe kerül ez mostanság?

2019. ápr. 18. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor kimérted, milyen következtetésre jutottál az állapotát illetően?
2019. ápr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

5 év alatt is, 20 év alatt is csak egy kisebb százalék megy tönkre, míg a többség simán végzi a dolgát.

Konkrétan Videoton pufferhibával is találkoztam annak idején, amikor még szervizben javítottam ilyeneket, de annak következménye volt, morgó hang formájában.

Magam részéről ellenzem a felesleges kondicseréket, egyrészt értelmét sem látom, másrészt egyfajta "butaparaszt" dolognak érzem, amikor nekiül a paraszt és elkezd mindent vaktában kidobálni.

Ahhoz nem kell ész, fogalma sincs az egyes alkatrészek funkciójáról, az áramkör működéséről. Lehet, hogy hülyeség, de szinte sértőnek érzem a szakmára nézne, hogy ilyenek is belegányolhatnak bármibe, tudás nélkül.

Nem tudják azt sem, hogy a kondikat főleg az impulzusterhelés nyírja ki, ahol ez nincs 100 évig is jó lehet, főleg már a korszerűbb kondik.

2019. ápr. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzátenném, ritka eset volt a puffer hibája, többit meg csak azért írtam (nem a kérdéssel kapcsolatban), mert a fórumokon lehet találkozni olyan nézetekkel, hogy dobálni ki mindent vaktában.

Sőt, régen volt ilyen kolléga is, de túl sok esze neki sem volt, épp csak forrasztani tudott.

2019. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást.

Mérni sajnos nem tudtam, - nincs hozzá műszerem, de nem torzít és elég erős - ebből vontam le a következtetést.

Ismertem az előző gazdáját az erősítőnek - hozzáértő műszerész volt, szóval biztos hogy nincs elgányolva benn semmi sem.

Azt még elfelejtettem írni, hogy 80-as évekbeli modelről van szó.

2019. ápr. 19. 09:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Öregszik ez a dolga. De ami jó ritkan javítjuk.
2019. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!