Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Most akkor NFC vagy Bluetooth,...

Most akkor NFC vagy Bluetooth, vagy mindkettő?

Figyelt kérdés
NFC képes fülhallgató érintéses párosításánál a kütyü miért kapcsolja be automatikusan a Bluetooth funkciót is a telefonon, amikor a gyártó pont úgy reklámozza a termékét hogy NFC-s kapcsolaton keresztül kevesebb energiát használ fel mindkét készülék, mint Bluetooth-os kommunikáció esetén?
2019. ápr. 28. 08:37
 1/2 Zzzoli ***** válasza:
100%

Az NFC csak az azonosításra szolgál, sokkal kisebb frekin megy mint a bluetotth. Emiatt nagyobb távolságot, sokkal nagyobb energiával tudna áthidalni, és nem is lenne képes megfelelő bitrátával adatfolyamot továbbítani folyamatosan zenehallgatáshoz.

NFC-nél biztonsági szempontokból nem is lehet nagy távolság, a mobilfizetés miatt.

Tehát a fülesed a hangfolyamot bluetoothon fogadja a telcsitől.

2019. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Akkor biztos én olvastam félre. Lényeg hogy eddig jól teszi a dolgát. Köszönöm a választ!
2019. ápr. 28. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!