Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ti kidobnátok a kukába egy...

Ti kidobnátok a kukába egy teljesen jól működő, jó képpel, jó hanggal rendelkező hagyományos képcsöves tv-t csak azért, mert nem lapos?

Figyelt kérdés
Most hallottam valakitől, hogy ők kidobták és teljesen ledöbbentem. Egyszerűen nem visz rá a lélek ilyen pazarlásra. Nyilván ha meghibásodna a mostani készülék, akkor nem javíttatnám, a most kapható legkorszerűbb készülékek közül választanék. Valószínű ezért nincs lapos-tv-m.
2019. máj. 14. 20:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem.
2019. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha már nem kéne akkor igen, de azért előtte megkérdezném hogy kell e valakinek. Nem tudom hogy ezzel mi a baj.
2019. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Igénye válogatja, én, mint 19 éves tech-guru rá se néznék egy "nem lapos" TV-re így 2019-ben, ahol már abszolút potom pénzért lehet kapni modern TV készülékeket.
2019. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy baj. Csak kíváncsi vagyok mások hogy vannak ezzel.
2019. máj. 14. 20:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1, Kukába semmikép, mert nem szemét, hanem újrahasznosítható, veszélyes, elektronikus hulladék - hulladékudvarban adható le.

2. A DVB-T-re/IPTV-re átállással ezek a régi készülékek csak megfelelő set-top box használatával helyezhetőek üzembe (esetleg egyes kábelszolgáltatók adnak még analóg adásokat - ott még alkalmazható).

2019. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Jelenleg nekem is ilyen tv-m van. Elég régi, de az ég világon semmi baja sincs. A családban már jöttek-mentek a lapos tv-k, de ennek még semmi baja nem volt soha. :D

Ha még is szeretnék egy új tv-t, akkor biztos nem dobnám ki csak úgy a kukába. Körbekérdeznék, hát ha van aki még hasznát venni. *de nem tervezek ilyet csinálni, mert még tényleg remekül működik*

2019. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Működő TV-t, ha nem kell és senkinek sem kell a környezetemben, elviszem pl. a Máltai Szeretetszolgálatnak. Így eljut egy rászorulónak.
2019. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Rajongok a régi holmikért, de a dobozos tv kivétel, esetleg ritka értékes típust tartanék meg, de nem használatra.
2019. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi a valószínűsége, hogy találsz olyat, aki pénzt adna érte, bármilyen jó. Amúgy pl. régi játékkonzolhoz, vagy DVD-lejátszóhoz még használható. Nekem is ingyen kellett odaadnom az enyém (Bp.) mert még 1000 Ft-ért sem kellett senkinek, pedig hetekig hirdettem.
2019. máj. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

A helyfoglalás miatt kénytelenek is kidobni sokan, most attól függetlenül, hogy mit értünk a kidobáson, Hulladékudvar stb.

Valójában nem is az a fő gond, hogy alacsony a felbontás, hanem kicsi a képméret, mai szemmel nézve.

Azoknak a TV-knek a képméretéhez épp megfelelő volt az SD felbontás, illetve minőség, kontraszt, feketeszint stb. korrekt, sőt az LCD-nél is jobb ilyen szempontból.

De mivel ma már nagyobbat akarunk nézni, ezzel együtt szükséges a nagyobb felbontás is.

Mai napig használhatnám én is a régit, szervizem raktárában akad is még belőle, de inkább egy 55 colos Panasonic plazmát használok, vajon miért...

A képcsöves pedig nem jó már semmire, még a konyhába sem, mert oda is jut már lapos, amihez DVB-box sem kell, ezért is praktikusabb.

2019. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!