Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Analóg kalóz TV-ért megbünteth...

Analóg kalóz TV-ért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Szeretem a retró cuccokat és az elektronikát, ez adta az egész ötletet.


Kukáztam egy hangolható EuroSCART -> RF modulátort tegnap. Aki nem tudná, ez a cucc arra való, hogy BluRay/DVD/VHS lejátszót rá lehessen kötni EuroSCART bemenettel nem rendelkező televízióra(pl Junoszt).


Ha ennek az eszköznek az RF kimenetét egy AliExpresses RF erősítőn áttolom, majd rákötöm egy dipólra, elvileg lesz egy saját TV adóm.


Ha ezzel játszadozok megbüntethetnek?

Az analóg TV-t rég lekapcsolták, szóval elvileg semmit nem tudok zavarni.

Nem lenne minden nap műsor, csak néha szórakoznék vele, alkalmanként max 20 percig. Netről töltött film részleteket sugároznánk.

Túl komoly adóteljesítmény se lenne, csak akkora, hogy a szomszéd sráccal tudjuk fogni a "műsorunkat".



2019. máj. 26. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindezért kétszer is seggbe raknának:

először a hirközlési felügyelet a kalózkodásért

utána meg a a szerzői jogvédők a nem engedélyezett tartalomért

2019. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben vagy: az analóg TV-t valóban "lekapcsolták", de ez nem jelenti azt, hopgy az ott használt frekvenciák üresek, ma ott sugározzák a digitális adásokat.

Attól hogy digitális simán zavarható, akár a vételét is meg lehet hiúsítani.

Na ott akkor gond lesz....

2019. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az analóg TV-t rég lekapcsolták, szóval elvileg semmit nem tudok zavarni."


Jelenleg a digitális műsorszórás használja az UHF/VHF sávokat, szóval én a helyedben nem vennék rá mérget, hogy semmit nem fogsz zavarni..

2019. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Írj egy e-mailt a hírközlési hatóságnak, és egyből kapsz, hivatalos választ.
2019. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek voltak az analóg frekvenciák:

* [link] [link]

ezek meg a digitálisok most:

* [link]

ha ~480 MHz felett adsz, simán belezavarhatsz a digitális TV-adásokba, 200 MHz körül a digitális rádióadásokba:

* [link]

a hivatalos frekvenciakiosztás elérhető az NMHH-n keresztül:

* [link]

2019. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Irányított infra ,vagy lézer technika nem oldható meg ?
2019. máj. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom törvény szerint 2.4Ghz fölött sugarozhatsz képet, alatta nem. Azért keményen meg is büntethethetnek.

A filmrészletek.... Illegális, de abból szerintem komolyabb gond azért nem lehet. Viszont a régi TV nem biztos, hogy tudja fogni azt a frekvenciát 😕

2019. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Irányított infra ,vagy lézer technika nem oldható meg ?"

Megoldható lenne - kérdés az, hogy a kérdezőnél az elektronika vagy a retró cuccok szeretete az erősebb.


Ugyanis az általad említett megoldáshoz a két állomás között tökéletes optikai rálátásnak kell lenni, illetve a vevőoldalon kell egy optikai->elektromos átalakító is a TV-hez (a kérdező által megvalósítandó analóg TV-vételhez csak - a távolságból kifolyólag - egy szobaantenna kell).


"Ha jól tudom törvény szerint 2.4Ghz fölött sugarozhatsz képet, alatta nem."

A 2,4 GHz-en azért sugározhatsz - bizonyos teljesítménykorláttal - mert nem licencelt, szabadon (szabadabban) használható úgynevezett ISM-sávban van. Illetőleg ott áll rendelkezésre akkora sávszélesség, amin átmegy az analóg videójel. Viszont ebben az esetben is szükség lesz a vevőoldalon egy vevőre.

2019. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!