Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy elektronika...

Miért van az, hogy elektronikai készülékeket sokkal nehezebb eladni?

Figyelt kérdés
(televízió,telefon,tablet,dvd lejátszó,okosóra,blu-ray lejátszó,laptop,elektromos hajvágó és borotva,monitor és még sorolhatnám )
2019. jún. 1. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hatalmas túlkínálat van, telített a piac
2019. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bizalmatlan vagyok a használt elektronikával szemben, nem hiszem el, hogy egy hibátlanul működő gépet elad a gazdája. Azt előbb hiszem el, hogy kishibás cuccot adnak el, aztán szaladhatok a pénzem után. Alapból sem szeretek használt elektronikát venni, megnyugtat az 1-3 év garancia.

Használt higiéniai termék ingyen sem kellene.

2019. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
megnyugtatja az embert persze az 1-3 év garancia is ,de azért 1-3 év után is besz'rhat a cucc. Én nálam mindig akkor szarik be valami mikor már a garanciának annyi .
2019. jún. 1. 21:17
 4/11 A kérdező kommentje:

" Használt higiéniai termék ingyen sem kellene. "

Én hajvágót bevállalnék azért . Lefertőtleníti max az ember. Bár mondjuk hajnyírót 2-3 ezerért is lehet venni újonnan nem kell ide márkás készülék.

2019. jún. 1. 21:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem vennék soha használtan elektronikai dolgokat, ki tudja, hogy az adott eszköz milyen állapotban van, van-e rá érvényes garancia, és ha igen, akkor az hol érvényes, melyik szervizben (mivel nem én vettem újonann). Hajnyírót meg azt abszolút nem vennék használtan, nem a higiéniáról van szó, hanem hogy minőségiből márkásabb fajták is vannak már újonann 6000 Ft körül, ez még egy átlagembernek is aprópénz, főleg elektronikus eszközért! Ha valamire nincs azonnal pénzem, akkor spórolok rá, és pár hónappal később veszem meg, az elektronikus dolgok árai amúgy is elég gyorsan csökkenni szoktak, érdemes kivárni! Okosóra alapból párezres tétel, illetve egy szuper FHD monitor is átlag 30 ezer Ft, szóval ha valaki ezeknél olcsóbban akar hozzájutni ilyesmikhez, és mégis sikerül neki, ott valami nagyon sántít a minőségben, akár még használtan is!
2019. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én elektronikai eszköz családban körbe jár telefon,tablett ,hajnyiro nem az addig használjuk amíg lehet ha elromlik akkor hulladák lesz .
2019. jún. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az okostelefonokat lényegében azért mert mire el akarod adni, már részben elavultnak számít (ha nem az és tökéletesen működik akkor miért akarja a tulaj eladni?). Amikor valaki okostelefont vesz, akkor az első kérdés, hogy "Ennyim van, mit lehet belőle kihozni?". Nyilván egy új készüléket sokkal megnyugtatóbb használni.

TV, Blu-ray stb... Nem nagyon szoktak őket az emberek eladni. Egy tv-t nem 2 évre veszel (a legtöbb esetben), egy média lejátszót sem. Mivel én sem 2 évre veszem, egy 5-6 éves készülék (vagy több) már pláne nem kellene.

Hajvágó és borotva... Nincs az a fertőtlenítő szer.... Egy hajvágó mondjuk 5000Ft, jó egy borotva legyen 15 (attól függ), de használod 3 évig, ha találsz bele új pengét (pl a philips borotvákhoz a mediamarkt is forgalmaz) akkor akár tovább is, amíg az akku meg nem hal.


Akkor mi értelme lenne használtan venni?

Sok terméket kifejezetten érdemes, ilyen egy kerékpár, amit kicsit fel kell újítani és még jól is jársz vele, vagy épp egy bútor.. anno használtan vettünk tölgyfa bútorokat, egy kis lakk, új kárpit, és gyönyörűek voltak. De elektronikai eszközök? Hát.. az szerintem egy más kategória.

2019. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam az egyik legfontosabbat: az eladók többsége nem a piaci értékhez áraz, hanem ahogy azt elképzelik. Ha valaki a valós értékhez közeli árra alkuszik, nem engednek. Minek vegyek használt cuccot, ha kis spórolással megvehetem a friss modellt újonnan? Ez persze nem csak elektronikára vonatkozik, hanem mindenre, vagy érzelmi alapon áraznak, vagy messze túlbecsülik a többéves holmi értékét.
2019. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyum apum kerékpárját használtan vettük. A piaci ár töredéke volt . Azt én is jó üzletnek tartom a használt kerékpárok megvételék.
2019. jún. 2. 15:22
 10/11 A kérdező kommentje:
megvételét
2019. jún. 2. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!