Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 100 ezer ft értékben jó lesz...

100 ezer ft értékben jó lesz az alábbi fejhallgató és hangkártya párosítás?

Figyelt kérdés

100 ezer Ft-ot szeretnék költeni fejhallgatóra és hangkártyára. Az elképzelés a következő:


Bang & Olufsen BeoPlay H4

[link]


illetve hangkártya


Creative Sound Blaster X-Fi HD


[link]


Jó az elképzelés? Esetleg valami jobb ötlet?



2019. jún. 3. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire kell?

Zenehallgatáshoz kb. belépőszint. Hangkártyát (pontosabban DA konvertert) lehet építeni is, jobbat mint amilyet lehet venni készen. (Nemrég hallgattam egy amerikai, ultra High-End-nek mondott külső hangkártyát. Egyáltalán nem volt rossz, de mikor megtudtam hogy közel 2 millió Forintba kerül, megállt bennem az ütő. A régi, körülbelül 80 ezerből épített TDA1543-as DAC-om messze jobban szólt, pedig az még passzív I/V-s volt, az új sokkal jobb lett.) Azt a fejhallgatót nem ismerem, viszont a Beyerdynamic-okat igen, és azok tényleg jók. Ilyen árkategóriában én a 990 Pro-t tudnám javasolni. De vétel előtt mindenképp illik meghallgatni a kiszemelt fejhallgatót (típustól függetlenül), mert ami másoknak tetszik az nem biztos hogy neked is fog.

2019. jún. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy az a hangkártya közvetlenül csak alacsony impedanciás fejhallgatót fog tudni meghajtani. De azt is csak akkor, ha a jelforrás közel 0dB-es kivezérlést biztosít. Tehát amit írtam Beyerdynamic fejhallgatóval (a maga 250 Ohmjával) esélytelen lesz normál hangerő eléréséhez. Ez esetben szükséges egy fejhallgató erősítő is hozzá. (Nekem egyik személyes kedvencem a CanAmp. Valamikor lehetett boltban is venni, de általában utánépíteni szokták. Amennyire egyszerű felépítésű, annyira jó is.)
2019. jún. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!