Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezike-e olyan laptop amit...

Létezike-e olyan laptop amit csak akkor lehet bekapcsolni ha bele van téve az akkumulátor?

Figyelt kérdés

Más szóval, létezik az, hogy bedöglik az akku, és töltőről sem lehet használni a gépet?

Lenovo G505S


2019. jún. 4. 09:35
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Update

******


Megtaláltam a hibát és javítottam azt. Leírom ide a tapasztalatomat, hátha más is szívni fog még mint én ezekkel a mai modern kapitalista anyagminőségtelen szemetekkel. Konkrétan ez volt a gond:

[link]


Belül a laptopban volt a probléma. Laptopon BELÜL a pár centis töltő vezeték azon vége amelyik az alaplapra vezeti az áramot, NEM forrasztva van, hanem tüskesorra csatlakozik. Persze ez nem szorul megfelelően (mért is szorulna, ha már made in China ez is) így nagy áramfelvételnél, nem is csoda ha felmelegszik, és szét is olvad/ég a csatlakozófej... A hő miatt a tüskék is megpörkölődtek picit az alaplapon. Sima kontakt hiba volt tehát a baj laptopon belül, a gépnek semmi baja. Régen ezek az elektronikai csatlakozások erős acélból készültek, ma meg könnyen hajlítható hulladék az egész. Kézzel könnyen összenyomhatóak. Ezt a belső vezetéket én óvatosan ráforrasztottam az alaplapra. Egyelőre jól működik a gép. Akku is tölt. Btw, az akkut ha kiveszem, akkor is tovább működik a laptop, szóval a Lenovo g505s akku NÉLKÜL is bekapcsolható tényleg.


Jövőben, ha szükség lesz rá, én külön akku pakk helyett négy akku cellát veszek és azokat forrasztom az akkucsomag műanyag tokjába. A Lenovo g505s akkupakkjában négy li-ion cella van. Szélességük egyenként 18mm, hosszúságuk egyenkén 65mm. Ezeket azért írom, mert pofátlanul drágán találtam a neten akkumulátort ebbe a modellbe.


Képek az akkuról:

[link]

[link]

[link]

[link]


Meghibásodott belső vezeték (ami az eredeti gond volt):

[link]

2019. jún. 6. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!